Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Alternatywy” zapraszają!

22-12-2021 21:36 | Autor: red.
W ostatnim tygodniu grudnia Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na dwie fantastyczne imprezy wieńczące rok 2021: koncert sylwestrowy i wieczór sylwestrowy. W programie także filmy, koncert muzyki klasycznej oraz projekt artystyczno-społeczny w nowo otwartej Galerii „Alternatywy”.

„Obcy. Inny. Gość” – projekt społeczno-artystyczny, czyli tymczasowa „wypożyczalnia ludzi”

Galeria „Alternatywy” na kilka tygodni – do 15 lutego 2022 roku – zamieni się w „wypożyczalnię ludzi”, w miejsce dialogu i porozumienia, wymiany wiedzy i doświadczenia. Jest to okazja do spotkania osób, które nie zawsze są w społeczeństwie akceptowane, często za to wykluczane ze względu na religię, pochodzenie, orientację seksualną, wygląd lub styl życia.

Tymczasowa „wypożyczalnia ludzi” to miejsce, w którym się czyta, słucha i rozmawia. Można tu „pożyczyć” na 30 minut Prawdziwą Osobę – osobę z grup postrzeganych stereotypowo lub spotykających się na co dzień z uprzedzeniami. Miejsce działa tak, jak zwykła wypożyczalnia. Czytelniczka lub czytelnik wybiera Osobę, a następnie ją „wypożycza”. Może porozmawiać z Prawdziwą Osobą o jej życiu, osobistych doświadczeniach, sytuacjach, w których się znajduje. Może wejść z Prawdziwą Osobą w dialog, może jej zadać pytania na dowolny temat, np. którego nie można by było podjąć w zwykłym życiu. Obie strony otrzymują tutaj możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, mogą przekonać się osobiście, jak jest naprawdę i w konsekwencji dowiedzieć się czegoś nowego i być może zmienić swoje postrzeganie i nastawienie.

Pierwsi goście: Były Osadzony oraz Ojciec Dziecka z Zespołem Downa. Kolejni goście: Matka Wielodzietnej Rodziny (4.01), Romka (7.01), Trzeźwa Alkoholiczka (8.01), Samotna Matka (10.01), Uchodźczyni (12.01), Osoba Transpłciowa (27.01), Rodzic Dziecka Z In Vitro (18.01), Były Ksiądz (20.01), Lesbijka (21.01), Osoba z Niepełnosprawnością (24.01).

Wszystkie spotkania odbywają się w godzinach 17:00-21:00. Zapisy w recepcji lub mailowo: recepcja@alternatywy.art. Spotkania są bezpłatne.

Oprawa wizualna: Anna Maria Karczmarska, Mikołaj Małek

Instalacja dźwiękowa: Marcin Lenarczyk, Iza Dzieszuk,

Mewa Chabiera / EarWorks&SoundTravel

Kuratorka: Agnieszka Sural

Partnerzy: Fundacja Tulipan, Fundacja Doktora Woronowicza Zależni Niezależni, Fundacja Witryna

 

28.12 (wtorek) 17:00

„Sokół z masłem orzechowym”

Filmowa opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: „Sokół z masłem orzechowym”! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż

która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

 

29. 12 (środa) 19:00

Orkiestra Warsaw Camerata – „Warsaw Camerata àla carte

Perły muzyki klasycznej. Cykl koncertowy „Warsaw Camerata la carte” łączy wysoki walor artystyczny i element aktywizujący publiczność poprzez zaangażowanie jej w tworzenie programu koncertów. To unikalny i pierwszy w skali kraju projekt, w którym program każdego koncertu wybierają słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych, które umieszczamy na liście – swego rodzaju „menu” składającym się z różnych utworów – melomani zaznaczają swoje ulubione pozycje. Głosowanie odbywa się poprzez ankietę umieszczoną w internecie, a na koncercie wykonujemy utwory z największą ilością głosów. W zależności od długości trwania zwycięskich utworów, jest to zazwyczaj od 3 do 4 pozycji (koncerty trwają ok. 60 min). Koncerty cyklu „Warsaw Camerata à la Carte!” są współfinansowane przez Urząd m. st. Warszawy. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

 

30.12 czwartek 17:00

„Teściowie” (Film)

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba... A tymczasem wesele rozkręca się i przemienia w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

 

31.12 piątek 17:00

Krystyna Dyrus Band – „Złote czasy swingu” – koncert sylwestrowy

Koncert sylwestrowy w „Alternatywach”! W programie znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku oraz najpiękniejsze utwory klasyki amerykańskiego kina. Nie zabraknie też polskich przebojów znanych ze srebrnego ekranu. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Oprócz innych przebojów usłyszymy także „Over the Rainbow”, „Diamonds Are Girls Best Friends”, „Mack the Knife”, „Hello, Dolly!”, „Smile”, „Ach, jak przyjemnie”, „Już nie zapomnisz mnie”. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji.

 

31.12 piątek 20:00

Krystyna Dyrus Band – „Złote czasy swingu” – wieczór sylwestrowy

Krystyna Durys Band wykona koncert „Złote czasy swingu” także w ramach wieczoru sylwestrowego. Tym razem koncert będzie połączony z poczęstunkiem i szampańską zabawą. Zapraszamy!

W przypadku wystąpienia okoliczności, które uniemożliwią zorganizowanie koncertu i wieczoru sylwestrowego, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia przed 26 grudnia br.

 

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: biletyna.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA