Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Alternatywy” zapraszają

24-11-2021 21:49 | Autor: red.
Przedstawienie krakowskiego Teatru Ludowego, koncert czołowych gitarzystów jazzowych, spotkanie literackie oraz cenione kino festiwalowe i inspirujące kino dzieci. Słowem: najbliższe dni w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” zapowiadają się wyjątkowo interesująco!

27.11 godz. 18:00

Przedstawienie Teatru Ludowego „Boska”

Przeszła do historii jako „Boska”! Czarowała głosem, każdy chciał ją usłyszeć, widzowie i słuchacze wypełniali po brzegi sale Carnegie Hall... A ona, radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo wiarą w to, czego Bóg jej poskąpił. Bogata ekscentryczka Florence Foster Jenkins, bo o niej mowa, nie miała ani słuchu, ani głosu, ale kto bogatemu zabroni spełniać najbardziej nawet szalone marzenia? Jej się to udało! Płyty z wykonanymi najgorszej śpiewaczki świata sprzedawane są do dzisiaj na całym świecie. Zapraszamy na słodko-gorzką komedię brytyjskiego dramatopisarza Petera Quiltera w wykonaniu krakowskiego Teatru Ludowego i spotkanie z tą niepowtarzalną, barwną postacią, której brak talentu nie przeszkodził w zrobieniu międzynarodowej kariery.

 

28.11 godz. 12:00

„Mój brat ściga dinozaury”

Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał! Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata… Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo.

 

30.11 godz. 19:00

„Ballada o białej krowie”

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia. Codzienność bohaterki zmieniła się radykalnie, gdy dowiedziała się ona, że jej mąż został uwięziony, a następnie stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za ten błąd władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona Mina nie może pogodzić się z tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by prawda wyszła na jaw. Takie działania wymagają jednak nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług. Ostrożna początkowo Mina z czasem nabiera zaufania. Nie jest jednak świadoma prawdziwych motywacji, jakie stoją za zachowaniem nieznajomego…

 

1.12 godz. 16:00

Sąsiedzi zapraszają Sąsiadów: „János Esterházy. Niewymazana historia” oraz „Od pomówienia do spalenia”

Pierwsza odsłona cyklu, w ramach którego prezentujemy dokonania mieszkańców Ursynowa. W programie wydarzenia pokaz dwóch filmów Grzegorza Kubaszki: „János Esterházy. Niewymazana historia” oraz „Od pomówienia do spalenia”, a po pokazie – spotkanie z twórcami. Filmy wyprodukowała ursynowianka Marta Chalimoniuk-Nowak.

 

1.12 godz. 19:00

„Zawsze mówi, że wróci” – spotkanie z Katarzyną Zdanowicz

Spotkanie literackie wokół książki „Zawsze mówi, że wróci”, której bohaterkami jest dziewięć niezwykłych kobiet. Przeczytamy w niej o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko – także o rozpaczy. Kiedy oni, mężowie-himalaiści, zdobywają najwyższe szczyty i zostają bohaterami mediów, one w domach zmagają się z codziennością. Jak dużo były w stanie poświęcić, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?

 

3.12 godz. 19:00

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki „Celuloid”

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa – prezentują muzykę Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł programu: „Celuloid”. Bestsellerowa płyta „Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarnobiałej – skrzy się kolorami. Podczas koncertu usłyszymy dźwięk gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie, a także frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango i gitar elektrycznych.

Bilety na wszystkie wydarzenia do nabycia w recepcji oraz online: www.biletyna.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA