Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Alternatywne lekcje W.F. dla najmłodszych

10-10-2019 21:46 | Autor: Rafał Kos
W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła dwukrotna wicemistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita, która po zakończeniu kariery sportowej inspiruje najmłodszych do różnych aktywności.

Na Ursynowie ruszyły zajęcia w ramach włoskiego projektu „Kinder+Sport Alternatywne Lekcje W.F.”. Do udziału zaproszonych zostało około 1000 uczniów z warszawskich szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15-minutowym spotkaniem z  Moniką Pyrek.  Zajęcia trwają od środy do piątku (9 -11 października) w godzinach przedpołudniowych w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej. W środowych inauguracyjnych zajęciach uczestniczyli przedstawiciele władz Ursynowa – burmistrz Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Piotr Zalewski.

– W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi, a co ważne, nie zastąpi jej żadna gra komputerowa – podkreśla Monika Pyrek.  – Zachęcanie do uprawiania sportu z pomocą nowinek technicznych bardzo się dzieciom podoba. A w moim przekonaniu sport powinien być dla nich zabawą, przynosić radość i w takiej formule staram się moje idee przekazywać. Program „Kinder + Sport” został już z wielkim pożytkiem wypróbowany w naszej siatkówce – informuje wielokrotna rekordzistka kraju w skoku o tyczce, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Sydney (2000), Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012), później zwyciężczyni Tańca z Gwiazdami.

A jeśli już o siatkówce mowa, to warto wspomnieć, że kiedyś w tej samej sali, w której teraz prowadzi instruktaż Monika Pyrek-Rokita, stawiała pierwsze kroki na parkiecie mieszkanka Ursynowa Katarzyna Skowrońska (Dolata), jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii, a z całą pewnością najładniejsza.

Alternatywne Lekcje W.F. to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez Monikę. Od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. W czasie zajęć uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Zachęcający przykład dał warszawskim dzieciom burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który z wielkim zapałem sprawdził swoje możliwości na elektronicznych testerach.

Po trzydniowy festiwalu dziecięcego sportu na Ursynowie Monika Pyrek-Rokita ruszy ze swoim programem na Ziemię Lubuską, zaczynając tamtejszą turę od Zielonej Góry.

Na koniec warto dodać, że sławną tyczkarkę powitali na Dereniowej nie tylko burmistrzowie dzielnicy, lecz także redaktor naczelny „Passy”, a jednocześnie dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Maciej Petruczenko, który przy tej okazji sprezentował bohaterce swoich wielu reportaży najnowszą książkę własnego autorstwa pt. „Prześcignąć swój czas”, odsłaniającą kulisy kariery największej sportsmenki polskiej Ireny Kirszenstein-Szewińskiej.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA