Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Akcja „zima” – 24 godziny działań służb

10-02-2021 21:42 | Autor: red.
Doba opadów i 24-godzinne działania służb oczyszczania miasta – to podsumowanie śnieżnego początku tygodnia w Warszawie. 1500 osób i ponad 300 pługów i posypywarek objęło działaniami 15 tys. km pasów dróg oraz 3,4 mln m2 przystanków i chodników.

Decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego, na środę 10 lutego został zwołany zespół kryzysowy mający zaplanować dodatkowe działania przed kolejną falą opadów.

We wczesnych godzinach porannych, w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we wtorek, 9 lutego prezydent Rafał Trzaskowski zwołał spotkanie, na którym podsumowane zostały poniedziałkowe działania miasta, prezydent wydał również dyspozycje na najbliższe dni.

Na środowy poranek, decyzją prezydenta, został zwołany zespół kryzysowy, mający zaplanować dodatkowe działania przed kolejną falą opadów.

- Robimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo warszawiakom. Osobiście nadzoruję działania Zarządu Oczyszczania Miasta. Na bieżąco monitorujemy prognozy pogody i sprawdzamy sytuację na ulicach. W razie potrzeby rozpoczniemy kolejne akcje odśnieżania i zabezpieczania ulic – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Odśnieżanie ulic, po których kursują autobusy, trwało niemal dobę. Pługi i posypywarki swoimi działaniami objęły ok. 15 tys. km pasów dróg, w szczytowym momencie akcji uczestniczyło ponad 300 pojazdów.

Ostatni raz tak intensywne działania służb oczyszczania miasta w Warszawie zdarzyły się w 2015 r. – wtedy też, tak jak obecnie, do pracy wysłano cały dostępny sprzęt i ludzi. Również opady śniegu były jednymi z największych w ostatnich latach – pokrywa miała ok. 10 cm.

We wtorek od rana trwały intensywne prace na chodnikach i przystankach. Ekipy odgarniały śnieg i posypywały piaskiem tereny dla pieszych o łącznej powierzchni 3,4 mln m2. Uzyskanie pełnego efektu odśnieżenia będzie możliwe dopiero w kilka godzin po ustaniu opadów śniegu. Apeluje się do zarządców innych terenów, aby również systematycznie oczyszczali chodniki i posypywali je piaskiem. W sumie w działaniach zleconych przez Zarząd Oczyszczania Miasta brało udział 1500 osób.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA