Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

2247 osób – rekordowy Bieg Ursynowa

07-06-2017 20:48 | Autor: RK
Z udziałem najsławniejszego polskiego długodystansowca ostatnich lat, w 2014 wicemistrza Europy w maratonie, pochodzącego z Etiopii Yareda Shegumo odbył się 3 czerwca XI Bieg Ursynowa n dystansie 5 kilometrów.. Zwycięzcami zostali Kenijczyk Mumo Joseph Mutwanthei – 14:10 w konkurencji mężczyzn i Ukrainka Natalia Batrak – 16:49.

Shegumo, który już od dawna nie biega na tak krótkich dystansach, zajął czwarte miejsce z czasem 14:35, ale swoim udziałem niewątpliwie zdopingował pozostałych uczestników biegu do zdwojonego wysiłku. A startowało w sumie 2247 osób obu płci, co jest rekordem imprezy. Wśród uczestników znaleźli się burmistrz dzielnicy (dawny 800-metrowiec) Robert Kempa oraz dwaj jego zastępcy – Rafał Miastowski i Piotr Zalewski.

„Jestem  zadowolony z przebiegu kolejnej edycji naszego flagowego biegu, a szczególnie z tego, że zdecydowanie pobiliśmy rekord uczestników na mecie. Świetne były także warunki na trasie, biegi dziecięce jak zwykle przyniosły mnóstwo radości i satysfakcji najmłodszym ursynowianom i ich rodzicom. Śmiało można powiedzieć, że organizacyjnie również wszystko zagrało, co jest dobrą prognozą przez Wielką Ursynowską, która odbędzie się 3 września na Torze Wyścigów Konnych ” – podsumował wydarzenie odpowiadający za sport zastępca burmistrza Rafał Miastowski.

Sportową rywalizację rozpoczęli uczniowie biorący udział w biegu pożegnalnym gimnazjów. Pięć szkół wystawiło swe reprezentacje sztafetowe. Każdy biegacz miał do pokonania kilometr, po czym przekazywał pałeczkę. Rywalizację wygrali gimnazjaliści z Gimnazjum nr 91.

Potem trwało już tylko odliczanie do głównego startu. Na scenie dla gości specjalnych znalazł się dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, członkowie Zarządu Dzielnicy Ursynów oraz radni m. st. Warszawy i dzielnicy Ursynów.  Przewodnicząca Rady Dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek wystrzeliła z pistoletu, dając znak startu najpierw sportowcom na wózkach, a następnie uczestnikom Biegu Ursynowa.

Aleję Komisji Narodowej wypełniła rzeka białych koszulek. Czołówka narzuciła mocne tempo. Uczestnicy XI Biegu Ursynowa utworzyli ciągnący się na dwa kilometry peleton. W ponaddwutysięcznym tłumie znaleźli się wyczynowcy, amatorzy i całe rodziny. To było rzeczywiście wielkie święto biegania na Ursynowie.  Wielu z uczestników postanowiło kontynuować 40-lecie powstania pierwszych bloków na Północnym Ursynowie  biorąc udział w Wielkiej Paradzie 40-lecia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA