Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

21. Bieg Passy – blisko tysiąc walecznych!

03-10-2018 21:57 | Autor: red.
Ponad 900 zawodników i zawodniczek w wieku od trzech do ponad 70 lat wystartowało w sobotę 29 września w 21. Biegu Passy pod Kopą Cwila. To już ursynowska marka i tradycja. Zawody zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, Tygodnik Passa i Fundację Sport przyciągnęły tłumy ursynowian.

Jesienne biegi na przełaj u podnóża Kopy Cwila, gromadzące głównie uczniów ursynowskich szkół, już na stałe wpisały się w kalendarz imprez na terenie dzielnicy i co roku odbywają się w entuzjastycznej artmosferze. Nie inaczej było i tym razem, w czym pomogła zapewne również wspaniała pogoda. Sekretariat zawodów wydał ponad 900 specjalnie przygotowanych na tę okazję numerów startowych, uprawniających do wzięcia udziału w biegach.

21. Ursynowski Bieg Passy został rozegrany w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz kobiety i mężczyzn. Każda z grup rywalizowała na swojej oddzielnej trasie. Najmłodsi mieli do przebiegnięcia 100 metrów, a najstarsi 2,5 km. Każdemu z biegów na Kopie Cwila towarzyszył gorący doping kibiców, zarówno na starcie, podczas rywalizacji, jak i oczywiście na mecie. Zakończenie biegów nie oznaczało końca imprezy. Dla wszystkich uczestników był przygotowany gorący posiłek, słodycze oraz napoje. W tym roku uczestnicy mogli zasmakować pysznych kiełbasek z grilla, a na deser poprawić znakomitym pączkiem prosto z cukierni Krzosek. Do popicia, jak co roku, były napoje nawadniające, ufundowane przez firmę Coca-Cola HBC Polska Sp. z o. o.. Swoją cegiełkę dołożyła także Winda-Warszawa Sp. z o. o..

Jednym z największych atutów naszej imprezy jest fakt, że liczy się nie osiągnięty wynik, ale przede wszystkim wspólna, dobra zabawa. Każdy, absolutnie każdy uczestnik biegu, niezależnie od tego, które miejsce zajął na mecie, mógł liczyć na ciepły posiłek, deser i napój regeneracyjny, a także przygotowany specjalnie na tę okoliczność, pamiątkowy medal. Ponadto, najlepsi otrzymali także pokaźnych rozmiarów puchary, które osobiście wręczali między innymi burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa oraz jego zastępca Antoni Pomianowski.

Tradycyjnie już Bieg Passy zwieńczyła dekoracja najlepszych szkół z Ursynowa, które zgłosiły do zawodów najwięcej swoich reprezentantów. Najlepsze szkoły otrzymały między innymi telewizory, drukarki oraz sprzęt sportowy.

Tegoroczną edycję Biegu Passy zdecydowanie należy zaliczyć do tych najbardziej udanych. Zawody miały profesjonalną oprawę i zostały doskonale zorganizowane, co podkreślało wielu rodziców i nauczycieli. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Do zobaczenia pod Kopą za rok!

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj: http://wyniki.datasport.pl/results2683/

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA