Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
10°

Złodziej z Roentgena w rękach policji!

09-01-2018 12:45 | Autor: pol
Policjanci z Ursynowa zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie do samochodu i kradzież znajdujących się tam przedmiotów. Łączna suma strat wynikła na skutek tego przestępstwa została oszacowana przez pokrzywdzonego na 2000 złotych. 39-letni Adam P. dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową przy ulicy Roentgena. Nieznany jeszcze wtedy sprawca pokonując fabryczne zabezpieczania w zaparkowanym tam audi ukradł z samochodu dwie torby ze sprzętem sportowym. Łupem złodzieja padły między innymi rakiety do badmintona, odzież sportowa, kosmetyki oraz rzeczy osobiste o łącznej wartości 2000 złotych.

Ursynowcy policjanci bardzo szybko „namierzyli” osobę podejrzewaną o ten czyn, ustalili jej dane personalne i zatrzymali 39-latka. Funkcjonariusze znaleźli przy 39-latku narzędzia, którymi posłużył się prawdopodobnie podczas włamania. Policjanci odzyskali także całe skradzione z samochodu mienie. Adam P. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach „recydywy” sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenie albo do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Wróć

Inne artykuły

Okradli kioski na 65 tysięcy złotych Trzej 18-latkowie i 23-letni Krystian Z. usłyszeli zarzuty czterech włamań do kiosków. Podejrzani nie zadowalali się drobiazgami, które z reguły znajdują się w asortymencie kiosków. Jednorazowo brali papierosy za kilkadziesiąt tysięcy i sprzedawali za połowę ceny.
Modernizacja Beli Bartoka Kolejna arteria na Ursynowie jest modernizowana. Na ul. Beli Bartoka już pojawiły się wysepki, które ułatwią bezpieczne przejście przez jezdnię.
Będą gorące Dni Ursynowa! Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa:wystąpią Kult, Ira, Cleo, Afromental, Mesajah, Lao Che...
„Żonkilowe żniwa” W poniedziałek, 16 kwietnia, wychowankowie przedszkola nr 52 oraz studenci SGGW wraz z burmistrzem Dzielnicy Robertem Kempą i zastępcą burmistrza Łukaszem Ciołko ścinali żonkile zasadzone w zeszłym roku przed siedzibą Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w ramach akcji Pola Nadziei.