Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
17°

Złodziej z Roentgena w rękach policji!

09-01-2018 12:45 | Autor: pol
Policjanci z Ursynowa zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie do samochodu i kradzież znajdujących się tam przedmiotów. Łączna suma strat wynikła na skutek tego przestępstwa została oszacowana przez pokrzywdzonego na 2000 złotych. 39-letni Adam P. dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową przy ulicy Roentgena. Nieznany jeszcze wtedy sprawca pokonując fabryczne zabezpieczania w zaparkowanym tam audi ukradł z samochodu dwie torby ze sprzętem sportowym. Łupem złodzieja padły między innymi rakiety do badmintona, odzież sportowa, kosmetyki oraz rzeczy osobiste o łącznej wartości 2000 złotych.

Ursynowcy policjanci bardzo szybko „namierzyli” osobę podejrzewaną o ten czyn, ustalili jej dane personalne i zatrzymali 39-latka. Funkcjonariusze znaleźli przy 39-latku narzędzia, którymi posłużył się prawdopodobnie podczas włamania. Policjanci odzyskali także całe skradzione z samochodu mienie. Adam P. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach „recydywy” sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenie albo do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Wróć

Inne artykuły

Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.
Czy neon „Ursynów” znowu zaświeci? Zakończono prace związane z renowacją legendarnego w naszej dzielnicy neonu „Ursynów”, znajdującego się na Megasamie. Jest to prawdopodobnie najstarszy szeroko znany sklep Ursynowa Północnego. Konstrukcja, choć dalej pozbawiona lamp, odzyskała kolor – została w ostatnim tygodniu odmalowana w ramach całościowej renowacji marketu.
Jak postępować z dzikami Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.