Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Zdobądź unijną dotację na wymianę starego pieca!

16-05-2018 12:47 | Autor: red.
Tylko do 6 czerwca można ubiegać się o bezzwrotne dotacje na wymianę starych pieców na mniej szkodliwe dla środowiska i zdrowia mieszkańców. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Trwa konkurs o unijne dotacje na wymianę pieców, kotłów i urządzeń grzewczych w domach jednorodzinnych oraz kotłowniach osiedlowych. Jeśli jest taka potrzeba dofinansowanie obejmie koszty przyłączenia do sieci ciepłowniczej lub chłodniczej. O fundusze mogą ubiegać się samorządy, ich związki i stowarzyszenia oraz samorządowe jednostki organizacyjne. Do zdobycia jest nawet 1,5 mln zł dofinansowania.

Konkurs z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wnioski można składać tylko przez internet. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Fundusze unijne wspierają walkę o czyste powietrze na Mazowszu, a tym samym nasze zdrowie. Dlatego dofinansowanie obejmie wymianę nieefektywnych ekologicznie źródeł ciepła na te wykorzystujące paliwo gazowe lub kotły elektryczne, olejowe, czy spalające biomasę – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach projektu można kupić urządzenia do produkcji energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Są to np. kotły c.o., kolektory słoneczne, pompy ciepła lub ogniwa fotowoltaiczne. Jeśli jest taka konieczność dofinansowanie obejmie termomodernizację budynku. Wszystko po to, aby zmniejszać utratę ciepła i koszty ogrzewania.

Trzeba pamiętać, że prace muszą wynikać z audytu energetycznego lub świadectwa energetycznego. Na realizację projektu będzie czas do końca 2021 roku.

 

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Informacje o konkursach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74,

tel.: 22 542 27 11, 22 542 20 38, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora),

e-mail: punkt_kontaktowy@mazowia.eu.

Nie zwlekaj, już dziś weź udział w bezpłatnych szkoleniach i złóż wniosek o dofinansowanie.

Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.