Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

18°
11°

Zdobądź unijną dotację na wymianę starego pieca!

16-05-2018 12:47 | Autor: red.
Tylko do 6 czerwca można ubiegać się o bezzwrotne dotacje na wymianę starych pieców na mniej szkodliwe dla środowiska i zdrowia mieszkańców. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Trwa konkurs o unijne dotacje na wymianę pieców, kotłów i urządzeń grzewczych w domach jednorodzinnych oraz kotłowniach osiedlowych. Jeśli jest taka potrzeba dofinansowanie obejmie koszty przyłączenia do sieci ciepłowniczej lub chłodniczej. O fundusze mogą ubiegać się samorządy, ich związki i stowarzyszenia oraz samorządowe jednostki organizacyjne. Do zdobycia jest nawet 1,5 mln zł dofinansowania.

Konkurs z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wnioski można składać tylko przez internet. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Fundusze unijne wspierają walkę o czyste powietrze na Mazowszu, a tym samym nasze zdrowie. Dlatego dofinansowanie obejmie wymianę nieefektywnych ekologicznie źródeł ciepła na te wykorzystujące paliwo gazowe lub kotły elektryczne, olejowe, czy spalające biomasę – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach projektu można kupić urządzenia do produkcji energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Są to np. kotły c.o., kolektory słoneczne, pompy ciepła lub ogniwa fotowoltaiczne. Jeśli jest taka konieczność dofinansowanie obejmie termomodernizację budynku. Wszystko po to, aby zmniejszać utratę ciepła i koszty ogrzewania.

Trzeba pamiętać, że prace muszą wynikać z audytu energetycznego lub świadectwa energetycznego. Na realizację projektu będzie czas do końca 2021 roku.

 

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Informacje o konkursach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74,

tel.: 22 542 27 11, 22 542 20 38, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora),

e-mail: punkt_kontaktowy@mazowia.eu.

Nie zwlekaj, już dziś weź udział w bezpłatnych szkoleniach i złóż wniosek o dofinansowanie.

Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.