Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

ZDM buduje sygnalizację świetlną. Jak postępują prace?

15-09-2015 15:54 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Trwa budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Dereniowej. Prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i pochłoną aż milion złotych.

O sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Dereniowej z Ciszewskiego, mieszkańcy walczyli od lat. Niebezpieczny był tu wyjazd z Dereniowej w lewo w Ciszewskiego, o przejściach dla pieszych nie wspominając. Na skrzyżowaniu często dochodziło do kolizji i wypadków.

Po naciskach ze strony mieszkańców, ZDM, który jest zarządcą ulicy Ciszewskiego postanowił o budowie sygnalizacji. Prace przy skrzyżowaniu idą pełną parą. Słupy sygnalizacji świetlnej wraz z sygnalizatorami już stoją. Obecnie przebudowywane są ścieżki rowerowe i chodniki. Na samym skrzyżowaniu wprowadzone zostaną zmiany. Pojawi się dłuższy pas do lewoskrętu z Ciszewskiego w Dereniową. Zniknie natomiast pas „rozbiegowy” na Ciszewskiego po skręcie w lewo z Dereniowej. Jednocześnie oba lewoskręty będą wreszcie bezpieczne - obecnie wykonanie tego manewru wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Prace mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Budowę sygnalizacji świetlnej wykonują dwie firmy: Awe i Planeta.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA