Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Zatrzymany za narkotyki i pistolet na kulki

15-04-2019 22:45 | Autor: pol
Do policyjnego aresztu na Ursynowie trafił obywatel Arabii Saudyjskiej. Mężczyzna w akcie zazdrości o byłą kobietę, która rozstała się z nim kilka dni wcześniej, wszedł do jej mieszkania i strzelił z zabawkowego pistoletu na kulki w dłoń obecnego partnera, a następnie uciekł. Wezwani na miejsce policjanci, w rzeczach 28-latka pozostawionych u zgłaszającej, znaleźli amfetaminę oraz kluczyki do jego auta, w którym był drugi woreczek z narkotykami.

Kiedy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na Ursynowie ustalili, że kilkanaście minut wcześniej do zgłaszającej przyszedł jej były partner. Był zdenerwowany i miał przy sobie pistolet na kulki. Widać było, że to była zabawka. 28-latek w zazdrości, że jeszcze kilka dni wcześniej to on zajmował miejsce u boku 30-latki, strzelił do jej nowego partnera. Trafił w jego dłoń i uciekł. Kobieta wezwała funkcjonariuszy i po ich przyjeździe opowiedziała całą sytuację, informując mundurowych, że w jej mieszkaniu są jeszcze rzeczy jej byłego chłopaka.

Mundurowi przejrzeli wskazane przedmioty, szukając informacji na temat ewentualnego miejsca pobytu 28-latka i natknęli się na foliowy woreczek z białą substancją. Badanie narkotesterem wykazało, że to amfetamina. Znaleźli tam też kluczyk do jego samochodu. Kobieta powiedziała, że auto zaparkowane jest koło bloku. Mając uzasadnione podejrzenie, że tam również mogą znajdować się środki odurzające, funkcjonariusze przeszukali pojazd, w którym znaleźli drugi woreczek z amfetaminą.

W toku dalszych czynności ursynowscy policjanci zatrzymali właściciela pojazdu. Mężczyzna nie przyznawał się do posiadania narkotyków. Zgłaszająca również zaprzeczała, żeby narkotyki znalezione w mieszkaniu należały do niej. Wobec powyższego oboje trafili do policyjnych cel. Następnego dnia do ich posiadania przyznał się 28-latek. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które teraz może zostać skazany na 3 lata więzienia.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.