Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

ZANIM NAS WYRZUCĄ

06-12-2017 21:21 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Za miesiąc, 7 stycznia 2018 roku minie 5000 dni członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wzywam do powszechnego uczczenia tego faktu w całym kraju. Zorganizujmy wspólną fetę i zamanifestujmy nasze poparcie.

Na melodię pieśni Jeszcze jeden mazur dzisiaj (1839)

Muzyka: Fabian Tymolski, słowa oryginalne: Ludwik Ksawery Pomian Łubiński

 

Jeszcze jeden protest dzisiaj,

Choć świta poranek,

Nim pozwoli panna Krysia

Zrobić z nas zaścianek.

 

Zanim z Unii nas wyrzucą,

Brońmy polskiej ziemi,

Tych co się z wszystkimi kłócą,

W taczkach wywieziemy.

 

5000 dni minęło,

One już nie wrócą,

Czas ratować ojców dzieło,

Zanim nas wyrzucą.

 

Nim się rządu poczynania

Przeciw nam obrócą,

Stańmy razem do działania,

Zanim nas wyrzucą.

 

Nie pozwólmy różnym bucom,

Żeby rządził burak,

Zanim z Unii nas wyrzucą,

Zatańczmy mazura.

 

 

Po działaniach nas poznacie,

Czas się wyrwać z matni,

Larum grają, rusz się bracie,

Dzwonek to ostatni!

 

© MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

Także na facebooku

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.