Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Zamiast sprzątać kradli przesyłki

21-08-2018 12:54 | Autor: pol
Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.

Ursynowscy kryminalni pozyskali informację, że z firmy zajmującej się sortowaniem przesyłek kurierskich znikają paczki. W trakcie czynności ustalili, że za przestępczym procederem mogą stać 22 i 34 latek zatrudnieni w firmie odpowiedzialnej za sprzątanie na terenie sortowni.

Mężczyźni jednak zamiast wykonywać swoje obowiązki interesowali się zawartością paczek. Cenny towar między innymi telewizor oraz garnki znajdujący się we wnętrzu najpierw wynosili do śmietników, a następnie poza teren firmy. Wartość strat została oszacowana wstępnie na około 10 tysięcy zł. Na chwilę obecną policjanci ustalają czy w tej sprawie nie zostały pokrzywdzone też inne osoby.

Podczas prowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili dane personalne podejrzanych oraz ich aktualne miejsca pobytu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty w związku z dokonywaniem wspólnie i w porozumieniu kradzieży przesyłek. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.