Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Zamiast sprzątać kradli przesyłki

21-08-2018 12:54 | Autor: pol
Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.

Ursynowscy kryminalni pozyskali informację, że z firmy zajmującej się sortowaniem przesyłek kurierskich znikają paczki. W trakcie czynności ustalili, że za przestępczym procederem mogą stać 22 i 34 latek zatrudnieni w firmie odpowiedzialnej za sprzątanie na terenie sortowni.

Mężczyźni jednak zamiast wykonywać swoje obowiązki interesowali się zawartością paczek. Cenny towar między innymi telewizor oraz garnki znajdujący się we wnętrzu najpierw wynosili do śmietników, a następnie poza teren firmy. Wartość strat została oszacowana wstępnie na około 10 tysięcy zł. Na chwilę obecną policjanci ustalają czy w tej sprawie nie zostały pokrzywdzone też inne osoby.

Podczas prowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili dane personalne podejrzanych oraz ich aktualne miejsca pobytu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty w związku z dokonywaniem wspólnie i w porozumieniu kradzieży przesyłek. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.