Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Zakorzenić chód...

22-07-2020 19:51 | Autor: Petro
W każdą środę na Polu Mokotowskim można spotkać niecodziennych spacerowiczów. To czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski – wraz z małżonką Justyną – prowadzi zajęcia swojego klubu RK Athletics.

Ostatnio do zajęć dołączyło inne znane małżeństwo – aktorka Joanna Koroniewska i telewizyjny dziennikarz Maciej Dowbor, którego sportowym hobby jest triathlon. Technika chodu wyczynowego wprost zafascynowała tych ostatnich, więc obiecali, że będą się częściej stawiać na takich treningach.

– Dla mnie to czysta przyjemność, a samo miejsce treningu jest też z mojego punktu widzenia kultowe, bo tu odbywały się kiedyś mistrzostwa Polski w chodzie na 20 i 50 km na blisko dwukilometrowej pętli. Kiedyś naszym miłym kibicem był premier premier Tadeusz Mazowiecki – wspomina arcymistrz chodu, zaznaczając, że ten rodzaj sportu jest dostępny dla wszystkich. Również dla tych, którzy nie trenują na co dzień albo mają nadwagę. Zatem – zamiast siedzieć w domu – na Pole marsz!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA