Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

30-01-2019 22:16 | Autor: red.
W ubiegłym tygodniu Urząd Dzielnicy Ursynów przekazał fundacji KARUNA część darów mieszkańców zebranych podczas akcji pn. „Alert dla Zwierząt”.

We czwartek 29 stycznia Bartosz Dominiak – zastępca burmistrza Ursynowa oraz Ewa Rosińska - reprezentantka Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy pojechali do odległego o 45 km Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie z rzeczami przeznaczonymi dla bezdomnych psów. Placówka otrzymała od mieszkańców Ursynowa: 270 kg suchej karmy, 104 kg karmy w puszkach, 85 kg makaronu, kaszy, ryżu oraz koce, kołdry, ręczniki, legowiska, smycze, miski i zabawki.

Przedstawicieli Ursynowa radosnym szczekaniem i machaniem ogonów przywitało ok. 200 rezydujących tam tymczasowo psiaków. Przywitał ich również pan Łukasz Balcer – dyrektor schroniska, który oprowadził gości po schronisku i opowiedział o znajdujących się w nim zwierzętach. Pomimo bardzo dobrych warunków bytowania, starannej i profesjonalnej opieki, zapewnienia pieskom kontaktu z wolontariuszami, którzy wyprowadzają je na spacery i bawią się z nimi, psy wyraźnie wykazywały tęsknotę za domem i miłością.

Dyrektor schroniska wielokrotnie dziękował za tak dużą pomoc i zaangażowanie mieszkańców Ursynowa w akcję. Poinformował, że praktycznie każdemu zwierzęciu ze schroniska w Celestynowie udaje się ostatecznie znaleźć kochający dom, ale w niektórych przypadkach sprawa nie jest taka prosta, bo bywają takie złamane psie serca, które leczy się bardzo długo.

„Chciałbym, aby porzucanych przez ludzi zwierząt było jak najmniej. Jednak, gdy do tego dojdzie, to dobrze, że są takie miejsca jak Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, gdzie pokrzywdzone i zranione zwierzęta mogą liczyć na ludzka pomoc i wsparcie. Dziękuję mieszkańcom Ursynowa za udział w „Alercie dla zwierząt”. Korzystając z okazji, zachęcam również do przyłączenia się do programu wolontariatu prowadzonego przez schronisko. Dzięki temu, jeżeli nie macie w domu psa czy kota, lub nie możecie sobie na to pozwolić, będziecie mogli wspaniale spędzić wolny czas i poczuć ogromną radość i satysfakcję z pomagania czworonogom” – zachęcał zastępca burmistrza Bartosz Dominiak.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA