Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

30-01-2019 22:16 | Autor: red.
W ubiegłym tygodniu Urząd Dzielnicy Ursynów przekazał fundacji KARUNA część darów mieszkańców zebranych podczas akcji pn. „Alert dla Zwierząt”.

We czwartek 29 stycznia Bartosz Dominiak – zastępca burmistrza Ursynowa oraz Ewa Rosińska - reprezentantka Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy pojechali do odległego o 45 km Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie z rzeczami przeznaczonymi dla bezdomnych psów. Placówka otrzymała od mieszkańców Ursynowa: 270 kg suchej karmy, 104 kg karmy w puszkach, 85 kg makaronu, kaszy, ryżu oraz koce, kołdry, ręczniki, legowiska, smycze, miski i zabawki.

Przedstawicieli Ursynowa radosnym szczekaniem i machaniem ogonów przywitało ok. 200 rezydujących tam tymczasowo psiaków. Przywitał ich również pan Łukasz Balcer – dyrektor schroniska, który oprowadził gości po schronisku i opowiedział o znajdujących się w nim zwierzętach. Pomimo bardzo dobrych warunków bytowania, starannej i profesjonalnej opieki, zapewnienia pieskom kontaktu z wolontariuszami, którzy wyprowadzają je na spacery i bawią się z nimi, psy wyraźnie wykazywały tęsknotę za domem i miłością.

Dyrektor schroniska wielokrotnie dziękował za tak dużą pomoc i zaangażowanie mieszkańców Ursynowa w akcję. Poinformował, że praktycznie każdemu zwierzęciu ze schroniska w Celestynowie udaje się ostatecznie znaleźć kochający dom, ale w niektórych przypadkach sprawa nie jest taka prosta, bo bywają takie złamane psie serca, które leczy się bardzo długo.

„Chciałbym, aby porzucanych przez ludzi zwierząt było jak najmniej. Jednak, gdy do tego dojdzie, to dobrze, że są takie miejsca jak Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, gdzie pokrzywdzone i zranione zwierzęta mogą liczyć na ludzka pomoc i wsparcie. Dziękuję mieszkańcom Ursynowa za udział w „Alercie dla zwierząt”. Korzystając z okazji, zachęcam również do przyłączenia się do programu wolontariatu prowadzonego przez schronisko. Dzięki temu, jeżeli nie macie w domu psa czy kota, lub nie możecie sobie na to pozwolić, będziecie mogli wspaniale spędzić wolny czas i poczuć ogromną radość i satysfakcję z pomagania czworonogom” – zachęcał zastępca burmistrza Bartosz Dominiak.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.