Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

XV Ursynowskie Dyktando tylko online

11-11-2020 21:06 | Autor: red.
22 listopada (niedziela), o godz. 11.00 odbędzie się piętnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. W związku z panującą pandemią COVID -19 w tym roku Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na wydarzenie online. Transmisja odbędzie się na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów (www.ursynow.pl) oraz na profilu FB.

Uczestnicy zmierzą się tradycyjnie z tekstem przygotowanym przez prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. W tym roku Dyktando nie będzie konkursem, co wiąże się z tym, że nie wyłonimy Mistrza Ortografii - Ursynów 2020 w żadnej kategorii. Statuetki i nagrody pozostaną na przyszły rok.

- Niestety szalejący wirus i obostrzenia wprowadzone przez rząd nie pozwalają zaprosić Państwa na ul. Dereniową do Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Możemy za to spotkać się online i w taki sposób podjąć wyzwanie. Wiem, że mamy wielu pasjonatów polskiej ortografii, nie tylko na Ursynowie. Ja oczywiście zamierzam napisać dyktando i to bezbłędnie. A na żywo zobaczymy się za rok! – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA