Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

XLIV Sesja Rady Dzielnicy Ursynów

14-02-2018 23:41 | Autor: Bogusław Lasocki
Zgodnie z przewidywaniami, oczekiwana z niecierpliwością ze względu na tematykę sesja, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców.

Porządek obrad obejmował tematy wywołujące wiele emocji wśród ursynowian, w tym:

- informację dotyczącą likwidację pętli autobusowej Natolin Płn oraz przeniesienia Bazarku na Dołku w rejon ul. Płaskowickiej i al. KEN,

- rozpatrzenie projektu uchwały Rady Dzielnicy w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Ursynów Południe Kabaty, inaczej mówiąc problem rozbudowy Tesco.

Wypełniona po brzegi sala, zajęte nawet miejsca stojące, transparenty, banery z hasłami zarówno przeciwników jak i sympatyków przenosin bazaru, rozdyskutowani mieszkańcy – taka sceneria towarzyszyła zarówno wypowiedziom burmistrza Roberta Kempy i radnych, jak i późniejszej dyskusji mieszkańców. Publiczne dyskusje, czasem również żarliwe kłótnie na temat nowej lokalizacji Bazarku na Dołku ciągną się już od kilku lat. Proponowane lokalizacje w miejscu pętli autobusowej Natolin Północny i alternatywna w rejonie Hali Arena przy ul. Pileckiego miały wielu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Problem polegał na tym, że choć nikt (teoretycznie) nie sprzeciwiał się istnieniu bazarku, strony sporu nie chciały się spotkać i spokojnie przedyskutować jak rozwiązać problem. I taki właśnie stan trwa do chwili obecnej. Emocjonalne wypowiedzi przerywane, czasem zagłuszane krzykami z sali, reprezentowały ciągle identyczne stanowiska i argumenty, niezmienione od lat. Rozpoczęte o godz. 18.30 obrady jeszcze po 21.30 nie wyczerpały pierwszego punktu.

Ze względu na wymogi cyklu wydawniczego papierowej „Passy”, nie ma obecnie możliwości pełniejszego zrelacjonowania wypowiedzi w wydaniu drukowanym, choć wiele z nich zawierały ciekawe i merytoryczne treści. Do tematu tego wrócimy w następnym numerze.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.