Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-8°

XLIV Sesja Rady Dzielnicy Ursynów

14-02-2018 23:41 | Autor: Bogusław Lasocki
Zgodnie z przewidywaniami, oczekiwana z niecierpliwością ze względu na tematykę sesja, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców.

Porządek obrad obejmował tematy wywołujące wiele emocji wśród ursynowian, w tym:

- informację dotyczącą likwidację pętli autobusowej Natolin Płn oraz przeniesienia Bazarku na Dołku w rejon ul. Płaskowickiej i al. KEN,

- rozpatrzenie projektu uchwały Rady Dzielnicy w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Ursynów Południe Kabaty, inaczej mówiąc problem rozbudowy Tesco.

Wypełniona po brzegi sala, zajęte nawet miejsca stojące, transparenty, banery z hasłami zarówno przeciwników jak i sympatyków przenosin bazaru, rozdyskutowani mieszkańcy – taka sceneria towarzyszyła zarówno wypowiedziom burmistrza Roberta Kempy i radnych, jak i późniejszej dyskusji mieszkańców. Publiczne dyskusje, czasem również żarliwe kłótnie na temat nowej lokalizacji Bazarku na Dołku ciągną się już od kilku lat. Proponowane lokalizacje w miejscu pętli autobusowej Natolin Północny i alternatywna w rejonie Hali Arena przy ul. Pileckiego miały wielu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Problem polegał na tym, że choć nikt (teoretycznie) nie sprzeciwiał się istnieniu bazarku, strony sporu nie chciały się spotkać i spokojnie przedyskutować jak rozwiązać problem. I taki właśnie stan trwa do chwili obecnej. Emocjonalne wypowiedzi przerywane, czasem zagłuszane krzykami z sali, reprezentowały ciągle identyczne stanowiska i argumenty, niezmienione od lat. Rozpoczęte o godz. 18.30 obrady jeszcze po 21.30 nie wyczerpały pierwszego punktu.

Ze względu na wymogi cyklu wydawniczego papierowej „Passy”, nie ma obecnie możliwości pełniejszego zrelacjonowania wypowiedzi w wydaniu drukowanym, choć wiele z nich zawierały ciekawe i merytoryczne treści. Do tematu tego wrócimy w następnym numerze.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?