Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

12°
4°

XLIV Sesja Rady Dzielnicy Ursynów

14-02-2018 23:41 | Autor: Bogusław Lasocki
Zgodnie z przewidywaniami, oczekiwana z niecierpliwością ze względu na tematykę sesja, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców.

Porządek obrad obejmował tematy wywołujące wiele emocji wśród ursynowian, w tym:

- informację dotyczącą likwidację pętli autobusowej Natolin Płn oraz przeniesienia Bazarku na Dołku w rejon ul. Płaskowickiej i al. KEN,

- rozpatrzenie projektu uchwały Rady Dzielnicy w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Ursynów Południe Kabaty, inaczej mówiąc problem rozbudowy Tesco.

Wypełniona po brzegi sala, zajęte nawet miejsca stojące, transparenty, banery z hasłami zarówno przeciwników jak i sympatyków przenosin bazaru, rozdyskutowani mieszkańcy – taka sceneria towarzyszyła zarówno wypowiedziom burmistrza Roberta Kempy i radnych, jak i późniejszej dyskusji mieszkańców. Publiczne dyskusje, czasem również żarliwe kłótnie na temat nowej lokalizacji Bazarku na Dołku ciągną się już od kilku lat. Proponowane lokalizacje w miejscu pętli autobusowej Natolin Północny i alternatywna w rejonie Hali Arena przy ul. Pileckiego miały wielu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Problem polegał na tym, że choć nikt (teoretycznie) nie sprzeciwiał się istnieniu bazarku, strony sporu nie chciały się spotkać i spokojnie przedyskutować jak rozwiązać problem. I taki właśnie stan trwa do chwili obecnej. Emocjonalne wypowiedzi przerywane, czasem zagłuszane krzykami z sali, reprezentowały ciągle identyczne stanowiska i argumenty, niezmienione od lat. Rozpoczęte o godz. 18.30 obrady jeszcze po 21.30 nie wyczerpały pierwszego punktu.

Ze względu na wymogi cyklu wydawniczego papierowej „Passy”, nie ma obecnie możliwości pełniejszego zrelacjonowania wypowiedzi w wydaniu drukowanym, choć wiele z nich zawierały ciekawe i merytoryczne treści. Do tematu tego wrócimy w następnym numerze.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.