Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

XLIV Sesja Rady Dzielnicy Ursynów

14-02-2018 23:41 | Autor: Bogusław Lasocki
Zgodnie z przewidywaniami, oczekiwana z niecierpliwością ze względu na tematykę sesja, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców.

Porządek obrad obejmował tematy wywołujące wiele emocji wśród ursynowian, w tym:

- informację dotyczącą likwidację pętli autobusowej Natolin Płn oraz przeniesienia Bazarku na Dołku w rejon ul. Płaskowickiej i al. KEN,

- rozpatrzenie projektu uchwały Rady Dzielnicy w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Ursynów Południe Kabaty, inaczej mówiąc problem rozbudowy Tesco.

Wypełniona po brzegi sala, zajęte nawet miejsca stojące, transparenty, banery z hasłami zarówno przeciwników jak i sympatyków przenosin bazaru, rozdyskutowani mieszkańcy – taka sceneria towarzyszyła zarówno wypowiedziom burmistrza Roberta Kempy i radnych, jak i późniejszej dyskusji mieszkańców. Publiczne dyskusje, czasem również żarliwe kłótnie na temat nowej lokalizacji Bazarku na Dołku ciągną się już od kilku lat. Proponowane lokalizacje w miejscu pętli autobusowej Natolin Północny i alternatywna w rejonie Hali Arena przy ul. Pileckiego miały wielu zagorzałych zwolenników i przeciwników. Problem polegał na tym, że choć nikt (teoretycznie) nie sprzeciwiał się istnieniu bazarku, strony sporu nie chciały się spotkać i spokojnie przedyskutować jak rozwiązać problem. I taki właśnie stan trwa do chwili obecnej. Emocjonalne wypowiedzi przerywane, czasem zagłuszane krzykami z sali, reprezentowały ciągle identyczne stanowiska i argumenty, niezmienione od lat. Rozpoczęte o godz. 18.30 obrady jeszcze po 21.30 nie wyczerpały pierwszego punktu.

Ze względu na wymogi cyklu wydawniczego papierowej „Passy”, nie ma obecnie możliwości pełniejszego zrelacjonowania wypowiedzi w wydaniu drukowanym, choć wiele z nich zawierały ciekawe i merytoryczne treści. Do tematu tego wrócimy w następnym numerze.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.