Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Wystawa w Galerii Wieża

10-04-2019 21:08 | Autor: red.
Ursynowska Galeria Wieża, którą od lat opiekuje się pani Maria Wollenberg-Kluza, rozpoczęła tegoroczny sezon wystawą fotografii Jakuba Ismera „Dotyk światła”. Projekt był realizowany na terenie Towarzystwa Osób Ociemniałych w Laskach. Oglądając zdjęcia, zastanawiamy się czyj świat jest prawdziwszy – nasz, czy fotografowanych dzieci.

Na pewno są one różne, mają co najmniej jedną część wspólną – zmysł dotyku i jedną odrębną, kluczową dla fotografa – światło. Oczywistość świata widzialnego, a czasem jego nadmiar i agresywność jest często problemem dla fotografa. Dobre zdjęcia zazwyczaj powstają przecież przez odejmowanie „niepotrzebnego” z kadru. Fotografowi udało się przedstawić trudny świat osób niewidzących w sposób poruszający i prowokujący do zastanowienia nad naszym życie. Wystawę rozpoczynało zdjęcie typowe dla naszych wyobrażeń o osobie niewidomej: laska i prowadzenie przez opiekuna. Ale za chwilę widzieliśmy zajęcia w stolarni, jazdę na wrotkach, rzut oszczepem i dużo śmiechu.

Do 21 czarno-białych fotografii, które odwiedzający mogli oglądać przez dwa tygodnie od 16.03-28.03.2019 r. dołączone były również zapiski z dziennika, który fotograf prowadził podczas pracy nad projektem. Pomagają wejść w atmosferę życia codziennego ośrodka w Laskach.

W komentarzach, które odwiedzający wpisywali do pamiątkowej księgi czytamy min:

„Dziękujemy za otwarcie oczu!”, „Połączenie światów … Spokój z napięciem, radość ze smutkiem, zatrzymanie z ruchem…”, „Mocne źródło refleksji w wielu wymiarach życia”

„Zdjęcia poruszają duszę i umysł”, „Nie zdawałam sobie sprawy, że dzieci pozbawione wzroku mogą tak wiele rzeczy robić”,„Dziękuję za tak wielką wrażliwość i emocje, które widać na tych zdjęciach”.

Kuratorem wystawy oraz pomysłodawcą projektu jest Lorne Liesenfeld, wykładowca fotografii wielkoformatowej.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.