Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wystartowały koncerty plenerowe

16-07-2019 14:30 | Autor: red.
W niedzielę 14 lipca wystartowały kolejne plenerowe koncerty na Ursynowie. Punktualnie o godzinie 14 na Olkówku w ramach cyklu „Muzyczne niedziele na Ursynowie – bezpłatne letnie koncerty muzyki klasycznej w plenerze” zaprezentował się zespół Lute Duo.

Zespół tworzą Anna Kowalska i Anton Birula. Mogliśmy wysłuchać utworów wykonanych na lutniach barokowych oraz na unikatowym, nieznanym w Polsce instrumencie jakim jest teorba, czyli lutnia basowa. Muzycy zaprezentowali bardzo rzadko wykonywane utwory klasyczne we własnych aranżacjach.

Wieczorem natomiast, o godzinie 19 w Parku Przy Bażantarni niedaleko boiska Orlik, w ramach cyklu „Klasyka i jazz na Kabatach”, odbył się koncert zespołu Laura Jazz Band, w składzie: Laura Godziejewska – wokal, Jacek Prokopowicz – fortepian, Adam Prokopowicz – kontrabas, Adam Grzelak – perkusja. Oprócz piosenek pop w jazzowych aranżacjach, usłyszeliśmy utwory Krzysztofa Komedy Trzcińskiego i w ten sposób uczciliśmy pamięć o artyście, w 50. rocznicę jego śmierci.

Tradycyjnie już ursynowska publiczność dopisała, a różnorodność zaprezentowanej muzyki oraz wysoki poziom wykonawców sprawiły, iż był to bardzo udany pod względem artystycznym dzień.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA