Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem na Służewcu

18-04-2018 21:30 | Autor: Tadeusz Porębski
Wywiad z Jolantą Górską, nowym dyrektorem Oddziału Służewiec – Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego.

PASSA: Czy kiedykolwiek miała pani zawodowo do czynienia z wyścigami konnymi?

JOLANTA GÓRSKA: Do obowiązków dyrektora zarządzającego Obszarem Służewiec należy nie tylko organizacja wyścigów konnych, lecz także nadzór nad inwestycjami i remontami tego obiektu oraz jego administracją.

Co nowy dyrektor służewieckiego hipodromu ma do zaproponowania wyścigowemu środowisku na początku swojej przygody z tym wspaniałym zabytkiem?

W tej chwili najważniejsze jest otwarcie sezonu i na tym się skupiamy. Oczywiście równocześnie prowadzimy analizy sytuacji w pozostałych obszarach TWKS.

Czy przyjmując stanowisko dyrektora oddziału TS z nazwą „wyścigi konne”, rozważała pani konieczność zatrudnienia doradców – fachowców, w osobach na przykład byłego prezesa PKWK Feliksa Klimczaka, wyścigowego eksperta Pawła Gocłowskiego, czy innych osób kompetentnych w wyścigowej materii?

Pracownicy Oddziału Służewiec, odpowiedzialni za organizację gonitw, to specjaliści w swoim fachu. Oczywiście, z chęcią zawsze wysłucham rad i pomysłów osób związanych z wyścigami konnymi, a takimi osobami są obaj panowie wymienieni w pytaniu.

Czy w tym sezonie zwiększy się pula nagród?

Oczywiście, o ile pojawi się dodatkowy sponsor.

W wyniku reorganizacji oddział Służewiec – Wyścigi Konne przejął zadania, a przynajmniej ich dużą część, od zlikwidowanego departamentu inwestycji TWK. Nieoficjalnie mówi się, że przejęta zostanie także administracja. Czy tak znaczne nawarstwienie obowiązków, jak również odpowiedzialności, nie spowoduje, że w pani menedżerskiej działalności wyścigi konne zostaną zmarginalizowane?

Nie mam takich obaw. Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem

W ubiegłym roku szumnie zapowiadano generalny remont łącznika, dżokejki i budynku dyrekcji. Jaki jest powód, że mimo zbliżającej się połowy roku nie rozpoczęto robót budowlanych?

Po przeprowadzonych analizach podjęta została decyzja o przesunięciu startu remontu na koniec tegorocznego sezonu. Rozwiązanie jest zresztą korzystne dla widzów, a szczególnie środowiska wyścigowego, które na co dzień korzysta z dżokejki.

Czy wyremontowana Trybuna Honorowa została oficjalnie przyjęta przez nadzór budowlany i uzyskała zezwolenie na użytkowanie?

W 2017 r. nadzór budowlany zakończył postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego Trybuny Honorowej.

Czy Prezydent RP objął osobistym patronatem gonitwę Derby?

Jeszcze nie, ale bardzo na to liczymy.

Mogę na koniec zapytać o pani hobby, pasje, upodobania…

Podróże, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy środkowo-wschodniej i ich kultury.

 

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA