Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem na Służewcu

18-04-2018 21:30 | Autor: Tadeusz Porębski
Wywiad z Jolantą Górską, nowym dyrektorem Oddziału Służewiec – Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego.

PASSA: Czy kiedykolwiek miała pani zawodowo do czynienia z wyścigami konnymi?

JOLANTA GÓRSKA: Do obowiązków dyrektora zarządzającego Obszarem Służewiec należy nie tylko organizacja wyścigów konnych, lecz także nadzór nad inwestycjami i remontami tego obiektu oraz jego administracją.

Co nowy dyrektor służewieckiego hipodromu ma do zaproponowania wyścigowemu środowisku na początku swojej przygody z tym wspaniałym zabytkiem?

W tej chwili najważniejsze jest otwarcie sezonu i na tym się skupiamy. Oczywiście równocześnie prowadzimy analizy sytuacji w pozostałych obszarach TWKS.

Czy przyjmując stanowisko dyrektora oddziału TS z nazwą „wyścigi konne”, rozważała pani konieczność zatrudnienia doradców – fachowców, w osobach na przykład byłego prezesa PKWK Feliksa Klimczaka, wyścigowego eksperta Pawła Gocłowskiego, czy innych osób kompetentnych w wyścigowej materii?

Pracownicy Oddziału Służewiec, odpowiedzialni za organizację gonitw, to specjaliści w swoim fachu. Oczywiście, z chęcią zawsze wysłucham rad i pomysłów osób związanych z wyścigami konnymi, a takimi osobami są obaj panowie wymienieni w pytaniu.

Czy w tym sezonie zwiększy się pula nagród?

Oczywiście, o ile pojawi się dodatkowy sponsor.

W wyniku reorganizacji oddział Służewiec – Wyścigi Konne przejął zadania, a przynajmniej ich dużą część, od zlikwidowanego departamentu inwestycji TWK. Nieoficjalnie mówi się, że przejęta zostanie także administracja. Czy tak znaczne nawarstwienie obowiązków, jak również odpowiedzialności, nie spowoduje, że w pani menedżerskiej działalności wyścigi konne zostaną zmarginalizowane?

Nie mam takich obaw. Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem

W ubiegłym roku szumnie zapowiadano generalny remont łącznika, dżokejki i budynku dyrekcji. Jaki jest powód, że mimo zbliżającej się połowy roku nie rozpoczęto robót budowlanych?

Po przeprowadzonych analizach podjęta została decyzja o przesunięciu startu remontu na koniec tegorocznego sezonu. Rozwiązanie jest zresztą korzystne dla widzów, a szczególnie środowiska wyścigowego, które na co dzień korzysta z dżokejki.

Czy wyremontowana Trybuna Honorowa została oficjalnie przyjęta przez nadzór budowlany i uzyskała zezwolenie na użytkowanie?

W 2017 r. nadzór budowlany zakończył postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego Trybuny Honorowej.

Czy Prezydent RP objął osobistym patronatem gonitwę Derby?

Jeszcze nie, ale bardzo na to liczymy.

Mogę na koniec zapytać o pani hobby, pasje, upodobania…

Podróże, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy środkowo-wschodniej i ich kultury.

 

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.