Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem na Służewcu

18-04-2018 21:30 | Autor: Tadeusz Porębski
Wywiad z Jolantą Górską, nowym dyrektorem Oddziału Służewiec – Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego.

PASSA: Czy kiedykolwiek miała pani zawodowo do czynienia z wyścigami konnymi?

JOLANTA GÓRSKA: Do obowiązków dyrektora zarządzającego Obszarem Służewiec należy nie tylko organizacja wyścigów konnych, lecz także nadzór nad inwestycjami i remontami tego obiektu oraz jego administracją.

Co nowy dyrektor służewieckiego hipodromu ma do zaproponowania wyścigowemu środowisku na początku swojej przygody z tym wspaniałym zabytkiem?

W tej chwili najważniejsze jest otwarcie sezonu i na tym się skupiamy. Oczywiście równocześnie prowadzimy analizy sytuacji w pozostałych obszarach TWKS.

Czy przyjmując stanowisko dyrektora oddziału TS z nazwą „wyścigi konne”, rozważała pani konieczność zatrudnienia doradców – fachowców, w osobach na przykład byłego prezesa PKWK Feliksa Klimczaka, wyścigowego eksperta Pawła Gocłowskiego, czy innych osób kompetentnych w wyścigowej materii?

Pracownicy Oddziału Służewiec, odpowiedzialni za organizację gonitw, to specjaliści w swoim fachu. Oczywiście, z chęcią zawsze wysłucham rad i pomysłów osób związanych z wyścigami konnymi, a takimi osobami są obaj panowie wymienieni w pytaniu.

Czy w tym sezonie zwiększy się pula nagród?

Oczywiście, o ile pojawi się dodatkowy sponsor.

W wyniku reorganizacji oddział Służewiec – Wyścigi Konne przejął zadania, a przynajmniej ich dużą część, od zlikwidowanego departamentu inwestycji TWK. Nieoficjalnie mówi się, że przejęta zostanie także administracja. Czy tak znaczne nawarstwienie obowiązków, jak również odpowiedzialności, nie spowoduje, że w pani menedżerskiej działalności wyścigi konne zostaną zmarginalizowane?

Nie mam takich obaw. Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem

W ubiegłym roku szumnie zapowiadano generalny remont łącznika, dżokejki i budynku dyrekcji. Jaki jest powód, że mimo zbliżającej się połowy roku nie rozpoczęto robót budowlanych?

Po przeprowadzonych analizach podjęta została decyzja o przesunięciu startu remontu na koniec tegorocznego sezonu. Rozwiązanie jest zresztą korzystne dla widzów, a szczególnie środowiska wyścigowego, które na co dzień korzysta z dżokejki.

Czy wyremontowana Trybuna Honorowa została oficjalnie przyjęta przez nadzór budowlany i uzyskała zezwolenie na użytkowanie?

W 2017 r. nadzór budowlany zakończył postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego Trybuny Honorowej.

Czy Prezydent RP objął osobistym patronatem gonitwę Derby?

Jeszcze nie, ale bardzo na to liczymy.

Mogę na koniec zapytać o pani hobby, pasje, upodobania…

Podróże, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy środkowo-wschodniej i ich kultury.

 

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.