Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

22-07-2020 19:49 | Autor: red.
W czwartek odbył się drugi etap 63. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, wliczanego do kalendarza UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej) – jazda indywidualna na czas. Na starcie stanęło 140 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch , Izraela, Litwy, Estonii, Łotwy, Austrii, Luksemburga, Kanady i Australii.

Najszybciej dwu- i półkilometrową pętlę pokonał Felix Gross (Reprezentacja Niemiec/Rad-Net Rose Team) z czasem 2 minuty 48 sekund. Drugie miejsce zajął Adrian Banaszek z grupy Mazowsze-Serce Polski z czasem o sekundę gorszym od zwycięzcy. Trzecie miejsce przypadło Czechowi Petrowi Kelemenowi z grupy CCC Development Team, który uzyskał czas 2 minuty 50 sekund.

Puchary i nagrody dla najlepszych kolarzy wręczali dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek oraz burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.