Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
16°

Wyremontowane szkoły przywitały ursynowską młodzież

06-09-2018 01:29 | Autor: red.
Szeroki front robót w ursynowskiej oświacie. Prac jest tak dużo że nie sposób zaprezentować całości w jednym numerze. Dlatego w poprzednim numerze „Passy” zostały opublikowaliśmy zdjęcia ilustrujące części zrealizowanych inwestycji, dziś prezentujemy kolejne.

O rozpoczęciu roku szkolnego i akcji #PrzytulMiś mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

– Nowy rok szkolny wielu uczniów przywitało w wyremontowanych placówkach oświatowych. I stwierdzenie, że wiele dzieci nie poznało swoich szkół, nie jest wcale przesadzone. Wykonaliśmy w wakacje wspólnie z nauczycielami bardzo ciężką pracę. Jednak efekty w postaci nowych sal, korytarzy czy elewacji były warte włożonego wysiłku i zaangażowania. Jak wielokrotnie podkreślałem, to nie koniec inwestycji. W wielu miejscach na Ursynowie dzięki dodatkowym środkom dalej poprawiamy warunki, w jakich uczniowie uczą się i odpoczywają.

Od trzech lat wręczamy uczniom klas pierwszych maskotę – misia Ursynka. To prezent, jaki z radością wręczyłem pierwszakom, którzy 3 września rozpoczęli swoją przygodę z edukacją w odnowionych ursynowskich szkołach podstawowych. Wierzę że maskotka będzie dla nich towarzyszem i stałym uczestnikiem zabaw.

W tym roku wsparcie misia zyska nowy wymiar. Początek roku szkolnego zbiegł się ze startem akcji #PrzytulMiś, którą rozpoczęliśmy we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Polega ona na zbiórce maskotek - misiów, które będą ofiarowane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego. Chciałbym, aby prowadzona przez nas od trzech lat akcja ofiarowywania misiów zachęciła ursynowskie dzieci i ich rodziców do włączenia się do zbiórki misiów dla dzieci, które były świadkiem nieszczęścia.

Pod koniec sierpnia skierowałem do ursynowskich szkół podstawowych prośbę o włączenie się do akcji poprzez jej promocję wśród uczniów i ich rodziców, wystawienie w widocznym miejscu w szkole pojemnika (ozdobnego kartonu, kosza) oraz naklejenie plakatu dotyczącego zbiórki. Po 28 września zostanie zorganizowane uroczyste przekazanie zebranych maskotek do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego z udziałem przedstawicieli szkół, które włączą się do akcji. Zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy zbiórka pluszaków jest kontynuacją akcji, której pomysłodawczynią jest radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.