Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Wyremontowane szkoły przywitały ursynowską młodzież

06-09-2018 01:29 | Autor: red.
Szeroki front robót w ursynowskiej oświacie. Prac jest tak dużo że nie sposób zaprezentować całości w jednym numerze. Dlatego w poprzednim numerze „Passy” zostały opublikowaliśmy zdjęcia ilustrujące części zrealizowanych inwestycji, dziś prezentujemy kolejne.

O rozpoczęciu roku szkolnego i akcji #PrzytulMiś mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

– Nowy rok szkolny wielu uczniów przywitało w wyremontowanych placówkach oświatowych. I stwierdzenie, że wiele dzieci nie poznało swoich szkół, nie jest wcale przesadzone. Wykonaliśmy w wakacje wspólnie z nauczycielami bardzo ciężką pracę. Jednak efekty w postaci nowych sal, korytarzy czy elewacji były warte włożonego wysiłku i zaangażowania. Jak wielokrotnie podkreślałem, to nie koniec inwestycji. W wielu miejscach na Ursynowie dzięki dodatkowym środkom dalej poprawiamy warunki, w jakich uczniowie uczą się i odpoczywają.

Od trzech lat wręczamy uczniom klas pierwszych maskotę – misia Ursynka. To prezent, jaki z radością wręczyłem pierwszakom, którzy 3 września rozpoczęli swoją przygodę z edukacją w odnowionych ursynowskich szkołach podstawowych. Wierzę że maskotka będzie dla nich towarzyszem i stałym uczestnikiem zabaw.

W tym roku wsparcie misia zyska nowy wymiar. Początek roku szkolnego zbiegł się ze startem akcji #PrzytulMiś, którą rozpoczęliśmy we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Polega ona na zbiórce maskotek - misiów, które będą ofiarowane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego. Chciałbym, aby prowadzona przez nas od trzech lat akcja ofiarowywania misiów zachęciła ursynowskie dzieci i ich rodziców do włączenia się do zbiórki misiów dla dzieci, które były świadkiem nieszczęścia.

Pod koniec sierpnia skierowałem do ursynowskich szkół podstawowych prośbę o włączenie się do akcji poprzez jej promocję wśród uczniów i ich rodziców, wystawienie w widocznym miejscu w szkole pojemnika (ozdobnego kartonu, kosza) oraz naklejenie plakatu dotyczącego zbiórki. Po 28 września zostanie zorganizowane uroczyste przekazanie zebranych maskotek do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego z udziałem przedstawicieli szkół, które włączą się do akcji. Zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy zbiórka pluszaków jest kontynuacją akcji, której pomysłodawczynią jest radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.