Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Wyremontowane szkoły przywitały ursynowską młodzież

06-09-2018 01:29 | Autor: red.
Szeroki front robót w ursynowskiej oświacie. Prac jest tak dużo że nie sposób zaprezentować całości w jednym numerze. Dlatego w poprzednim numerze „Passy” zostały opublikowaliśmy zdjęcia ilustrujące części zrealizowanych inwestycji, dziś prezentujemy kolejne.

O rozpoczęciu roku szkolnego i akcji #PrzytulMiś mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

– Nowy rok szkolny wielu uczniów przywitało w wyremontowanych placówkach oświatowych. I stwierdzenie, że wiele dzieci nie poznało swoich szkół, nie jest wcale przesadzone. Wykonaliśmy w wakacje wspólnie z nauczycielami bardzo ciężką pracę. Jednak efekty w postaci nowych sal, korytarzy czy elewacji były warte włożonego wysiłku i zaangażowania. Jak wielokrotnie podkreślałem, to nie koniec inwestycji. W wielu miejscach na Ursynowie dzięki dodatkowym środkom dalej poprawiamy warunki, w jakich uczniowie uczą się i odpoczywają.

Od trzech lat wręczamy uczniom klas pierwszych maskotę – misia Ursynka. To prezent, jaki z radością wręczyłem pierwszakom, którzy 3 września rozpoczęli swoją przygodę z edukacją w odnowionych ursynowskich szkołach podstawowych. Wierzę że maskotka będzie dla nich towarzyszem i stałym uczestnikiem zabaw.

W tym roku wsparcie misia zyska nowy wymiar. Początek roku szkolnego zbiegł się ze startem akcji #PrzytulMiś, którą rozpoczęliśmy we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Polega ona na zbiórce maskotek - misiów, które będą ofiarowane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego. Chciałbym, aby prowadzona przez nas od trzech lat akcja ofiarowywania misiów zachęciła ursynowskie dzieci i ich rodziców do włączenia się do zbiórki misiów dla dzieci, które były świadkiem nieszczęścia.

Pod koniec sierpnia skierowałem do ursynowskich szkół podstawowych prośbę o włączenie się do akcji poprzez jej promocję wśród uczniów i ich rodziców, wystawienie w widocznym miejscu w szkole pojemnika (ozdobnego kartonu, kosza) oraz naklejenie plakatu dotyczącego zbiórki. Po 28 września zostanie zorganizowane uroczyste przekazanie zebranych maskotek do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego z udziałem przedstawicieli szkół, które włączą się do akcji. Zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy zbiórka pluszaków jest kontynuacją akcji, której pomysłodawczynią jest radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.