Przez lata lekcje wychowania fizycznego odbywały się po prostu na forum szkoły, wyłożonym parkietem, lub na terenie zielonym wokół. Dopiero w roku 2003 do szkoły dobudowano profesjonalną halę gimnastyczną, a kilka lat później w okolicy powstał „Orlik”, na który często prowadzano dzieci.
Tym razem robotnicy pracowali w pocie czoła przez cały okres minionych wakacji, aby oddać nowy obiekt do użytku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Mimo niesprzyjającej aury w postaci nadzwyczajnych upałów – udało się osiągnąć ten cel. Urząd Dzielnicy przeznaczył na tę inwestycję prawie milion złotych. „Cieszę się, że szkoła doczekała się wybudowania boiska sportowego po wielu latach starań społeczności” – mówi Piotr Antosiuk ze stowarzyszenia PROJEKT URSYNÓW. Należy tutaj przypomnieć, że SP 81 jest najstarszą placówką oświatową naszej dzielnicy.
To jednak nie jedyna zmiana na północy Ursynowa, która czeka nas w najbliższym czasie. W ostatnich dniach została podpisana umowa na długo wyczekiwany chodnik wzdłuż ścieżki rowerowej u podnóży Kopy Cwila. Do tej pory jego brak był bardzo odczuwalny dla wszystkich użytkowników parku – piesi nie mieli którędy iść w kierunku Doliny Służewieckiej, nie nadkładając zanadto drogi. Korzystali więc z jedynej utwardzonej drogi… rowerowej.
Chodnik będzie zrealizowany ze środków pochodzących z zeszłorocznego Budżetu Partycypacyjnego. Ma zostać wykonany do grudnia i kosztować blisko 540 000 złotych. Pozostaje wierzyć, że pozwoli to zakończyć niemal odwieczny w tym miejscu konflikt pomiędzy cyklistami, a spacerowiczami. „Wybudowanie chodnika umożliwi zgodne korzystanie z parku obu tym grupom” – komentuje dalej Antosiuk.
Jako stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW opowiadamy się jednoznacznie za budową infrastruktury dla rowerów odseparowanej od ruchu pieszego czy samochodowego. Sprzeciwiliśmy się planom zwężenia ulic Bartóka i Jastrzębowskiego, na których – zamiast tradycyjnej ścieżki – miały powstać niebezpieczne pasy rowerowe malowane na jezdni. Kandydując do Rady Dzielnicy Ursynów w nadchodzących wyborach samorządowych, zobowiązujemy się też zwiększyć nakłady na inwestycje i rozbudowę ursynowskiej oświaty w celu wykluczenia wielozmianowości – chcemy, aby dzieci zaczynały lekcje rano i wracały do domów już wczesnym popołudniem.
Prosimy o Państwa głosy 21 października!