Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

17-05-2019 13:40 | Autor: red.
W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do poniedziałku, 20 maja, każdy może sprawdzić, czy został ujęty w spisie wyborców. Do wtorku, 21 maja, wyborcy mogą składać wnioski o dopisanie ich na listę.

Każdy wyborca może sprawdzić w urzędzie (w godzinach pracy urzędu), w którym spis wyborców został sporządzony, czy w uwzględniono go w spisie. Spis wyborców jest udostępniany do wglądu w urzędzie dzielnicy, właściwym dla miejsca zamieszkania wyborcy. Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje (innym niż właściwy dla jego miejsca stałego zamieszkania) lub w której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wyborcy mają na to czas do wtorku, 21 maja. Urzędnicy miejscy zachęcają do odwiedzenia strony www.wybory.um.warszawa.pl, gdzie znajduje się kompendium wiedzy na temat wyborów.

– Na Ursynowie wyborom towarzyszy zawsze wysoka frekwencja. Dlatego zachęcam wszystkich, aby dopełnili formalności niezbędnych do udziału w glosowaniu. Każdy głos się liczy, a udział w wyborach to nasz obywatelski obowiązek – mówi burmistrz Robert Kempa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA