Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wybory 2020: zmiany w pracy urzędu

17-06-2020 21:13 | Autor: red.
Do wyborów prezydenckich pozostało 10 dni. Do wtorku mieszkańcy Ursynowa mają czas na dopisanie się do spisu lub rejestru wyborców. Sprawy związane z głosowaniem można załatwić po godzinach pracy Urzędu Dzielnicy oraz w najbliższą sobotę – informują ursynowscy urzędnicy.

Stanowiska obsługi, przy których załatwiane są sprawy wyborcze, wyjątkowo będą czynne w sobotę, 20 czerwca, od godziny 9:00 do 14:00. Osoby chcące złożyć wniosek o dopisanie do spisu lub rejestru wyborców w dzień powszedni mogą skorzystać z wydłużonego do godziny 18:00 czasu pracy urzędników. To udogodnienie będzie obowiązywać do wtorku, 23 czerwca, czyli ostatniego dnia na złożenie wniosku. Po tym terminie wyborcom pozostanie możliwość odebrania w godzinach od 8:00 do 16:00 zaświadczenia o prawie do głosowania. Na to mieszkańcy Ursynowa mają czas do piątku, 26 czerwca.

Spis wyborców a rejestr wyborców

Urzędnicy często odpowiadają na pytanie, czym różnią się spis i rejestr wyborców. Dopisanie do spisu wyborców jest prostsze, ale odnosi skutek tylko do najbliższych wyborów. Osoby, które nie są zameldowane na Ursynowie, ale wiążą swoją przyszłość z dzielnicą i chcą tu głosować również w kolejnych wyborach mogą wnioskować o wpisanie do rejestru wyborców. To drugie rozwiązanie wiąże się z koniecznością dołączenia dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie pod wskazanym adresem (np. umowy przeniesienia własności lokalu lub umowy najmu). W przypadku wniosku o dopisanie do spisu wyborców taki dokument nie jest wymagany.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Mieszkańcy Ursynowa, którzy w dniu wyborów będą poza Warszawą nie tracą możliwości wzięcia udziału w głosowaniu. Do piątku, 26 czerwca, mogą przyjść do urzędu i odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Od ręki otrzymają dwa dokumenty umożliwiające udział w I i II turze wyborów, w dowolnie wybranym lokalu wyborczym. Wybory Prezydenta RP odbędą się w niedzielę 28 czerwca.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA