Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wsparcie dla technikum mechatronicznego

26-02-2019 14:10 | Autor: red.
Napędy hydrauliki siłowej, sterowanie numeryczne czy hybrydowe silniki – takie specjalizacje pojawią się w najlepszym technikum mechatronicznym nr 1 znajdującym się na Mokotowie przy ul. Wiśniowej 56. Szkoła podpisała porozumienie z Toyotą, Heidenhain oraz Bosch Rexroth. Uczniowie mogą liczyć na wyższy poziom lekcji zawodowych.

W poniedziałek 25 lutego dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 podpisał porozumienie z trzema firmami specjalizującymi się w nowych technologiach. Koncern Toyota Motor Poland jest ekspertem m.in. w instalacji silników hybrydowych w ekologicznych pojazdach. Firma Heidenhain projektuje i produkuje urządzenia pomiarowe i numeryczne, a Bosch Rexroth związany jest z napędami i sterowaniem hydraulicznym. Firmy zapewnią młodzieży i nauczycielom dodatkowe szkolenia i materiały dydaktyczne. Dodatkowo wybrani uczniowie odbędą praktyki zawodowe m.in. w autoryzowanych stacjach dilerskich i będą pracować przy liniach produkcyjnych. Pod koniec kształcenia potwierdzą swoje umiejętności certyfikatem. Szkoła otrzyma także nowy sprzęt na doposażenie pracowni dydaktycznych.

W spotkaniu uczestniczyli wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska, burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołą organizacji.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA