Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wpadł na kradzieży whisky

08-11-2019 17:19 | Autor: pol
Wywiadowcy z Mokotowa zatrzymali 23-latka, który w ciągu dwóch dni wyniósł 5 butelek markowej whisky o pojemności po 1,7 litra każda, powodując straty w łącznej kwocie przekraczającej 1000 zł.

Policjanci z Mokotowa otrzymali wezwanie do jednego ze sklepów, w którym pracownicy ochrony ujęli na kradzieży mężczyznę  wynoszącego bez uprzedniego uregulowania rachunku dwie butelki alkoholu. Ujętą osobę ochroniarze rozpoznali również jako sprawcę podobnej kradzieży, której dopuścił się kilka dni wcześniej. Swoją działalnością naraził właścicieli sklepu na straty w kwocie przekraczającej 1000 zł. Mężczyzna ukradł ze wspomnianego sklepu łącznie 5 butelek markowego alkoholu, z których każda była o pojemności 1,7 litra. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie jedną butelkę ukradzionego alkoholu, która docelowo trafi z powrotem do sklepu.

Funkcjonariusze wezwani na miejsce zatrzymali 23-latka, który został osadzony w policyjnej celi, skąd na drugi dzień został przewieziony do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży, za którą można trafić za kratki nawet na 5 lat.

Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Będzie musiał przez 18 miesięcy nieodpłatnie pracować na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz zwróci pokrzywdzonemu równowartość towaru, którego nie udało się odzyskać. Ostateczna decyzja w sprawie 23-latka należy jednak do sądu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA