Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wpadł bo prowadził auto z zaparowanymi szybami

06-04-2020 12:51 | Autor: -
Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie ponad 14 gramów kokainy. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, funkcjonariusze chcieli jedynie sprawdzić czy kierowca jest trzeźwy. Okazało się, że był, ale za to prowadził samochód bez uprawnień.

Późnym popołudniem mundurowi zauważyli samochód marki kia jadący ul Puławską na Ursynowie. W pojeździe były zaparowane szyby. Funkcjonariusze zdecydowali się więc skontrolować kierowcę auta i sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkotestem wykazało wynik zerowy. Ponadto okazało się, że 46-latek nie posiada prawa jazdy, za co został ukarany mandatem.

Nadmierna nerwowość kierowcy rzuciła jednak na niego podejrzenie, że może mieć na sumieniu coś więcej. W trakcie kontroli samochodu mundurowi ujawnili 11 woreczków foliowych białego proszku, które kierowca przewoził w swojej torbie podróżnej. Narkotester wykazał, że to kokaina. Dodatkowo pod fotelem kierowcy funkcjonariusze znaleźli torbę foliową z gotówką w kwocie 87.000 zł. Mężczyzna tłumaczył się, że prowadzi działalność gospodarczą i to są pieniądze firmowe, a kokainę ma na własny użytek. Samochód trafił na parking strzeżony, pieniądze i narkotyki do depozytu, natomiast ich właściciel do policyjnej celi.

Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które teraz sąd może go skazać nawet na 3 lata więzienia. Pieniądze w kwocie 17.000 zł zostały zabezpieczone w poczet przyszłej kary. Reszta wróciła do podejrzanego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA