Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

WOŚP z rekordem, Ursynów zebrał ponad pół miliona

06-04-2022 21:25 | Autor: Piotr Celej
Dokładnie dwa miesiące po dniu zbiórki, Jerzy Owsiak oficjalnie podsumował 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynik akcji, która dedykowana była dziecięcej okulistyce, to 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem. Znamy również wyniki orkiestry na Ursynowie.

Fundacja WOŚP każdorazowo kończąc dzień Finału, podaje do wiadomości publicznej kwotę deklarowaną, a ostateczny wynik zbiórki przedstawia po dokładnym przeliczeniu wszystkich środków, kilka tygodni po zakończeniu akcji. Kwota deklarowana to suma kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia dnia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów.

Ursynów bez rekordu

Ursynowianie, pomimo fatalnej pogody, jak co roku zagrali z orkiestrą. W sztabach na terenie dzielnicy zebrano 556 815 zł. Do tej liczby trzeba dodać m.in. aukcje przeprowadzone przez DOK Ursynów, gdzie zebrano ponad 26 tys. złotych. czemu zebrano dodatkowe 26 709 złotych. Choć nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu - łącznie z aukcjami pon. To nieco poniżej ubiegłorocznego rekordu. Wtedy – łącznie z aukcjami – na Ursynowie zebrano ponad 644 tys. zł

Wyniki zbiórki WOŚP na Ursynowie: Fundacja Primus - 81 187 zł; SP 330 przy ul. Mandarynki 1 - 134 025 zł; Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe - 56 470 zł; Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów - 152 116 zł; LXIII LO im. Lajosa Kossutha przy ul. Hirszfelda 11 - 50 687 zł; Fundacja “Dać siebie innym” - 36 749 zł ł; SP 319 przy ul. ZWM 10 - 43 598 zł; SP 310 przy ul. Hawajskiej 7 - 412 zł; Przedszkole nr 201 "Misia Ursynka" przy ul. Wilczy Dół 4 - 1571 zł.

Dla kogo grał 30. Finał?

W trakcie jubileuszowej, trzydziestej, zbiórki wolontariusze z całego świata kwestowali na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.

–Nie chodzi o rekordy. Chodzi o to, aby po prostu pokazać, że jesteśmy. Jesteśmy obywatelami pięknego kraju, cudownego, serdecznego. Dbajmy o to, zachowajmy tę serdeczność, nie uciekajmy – mówił szef WOŚP Jurek Owsiak.

Cel Finału to również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.

Fot. Łukasz Widziszowski

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA