Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

WOŚP 2020 już gra...

08-01-2020 20:40 | Autor: Bogusław Lasocki
Jak powszechnie wiadomo, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. To hasło przewodnie wydarzenia, a właściwie cyklu wydarzeń z kulminacjami w postaci Finałów, nabierze po raz kolejny swej ponadczasowej mocy podczas 28. Finału w dniu 12 stycznia 2020 roku. Podczas poprzedniego 27 . Finału WOŚP 13 stycznia 2019 roku zebrano łącznie 175 938 717,56 zł. W tym roku  fundacja Jurka Owsiaka zbiera fundusze dla oddziałów medycyny dziecięcej tj. chirurgii ogólnej, kardiochirurgii oraz neurochirurgii. Ile przyniesie najbliższy Finał? Zobaczymy już wkrótce, ale można się spodziewać, że będzie jak zwykle więcej niż poprzednim razem.

Trwające licytacje są już bardzo zaawansowane. Na dzień 8 stycznia godz. 17 (data zamknięcia bieżącego numeru Passy) zebrano już kwotę 6.580.041 zł. Wśród tworzących ją serduszek jest jedno nam bliskie o wartości 7600 zł, którą w ogólnopolskiej aukcji uzyskało dwuosobowe zaproszenie na Bal Mistrzów Sportu, wystawione przez Macieja Petruczenkę, reprezentującego od 50 lat Przegląd Sportowy, a dodatkowo redaktora naczelnego „Passy”.

Na Ursynowie będzie funkcjonować 8 sztabów, zaś licytacje odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury (ul. Kajakowa 12b). W zbiórkę włączył się oczywiście Urząd Dzielnicy Ursynów, przekazując wyjątkowe vouchery oraz płytę zespołu „Dżem” z autografami artystów.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa już od środy 8 stycznia promuje w Internecie 28. Finał WOŚP:

– Kto chce zmierzyć się ze mną w kręgle? Albo przejechać się rowerem ? A może macie ochotę zapowiedzieć Waszym zdaniem największą gwiazdę Dni Ursynowa ? Zapraszam do aukcji w  Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów i wspierania WOŚP !!! – ogłasza w swoim poście burmistrz Robert Kempa, zapowiadając dalej atrakcyjne licytacje, w których mogą brać udział wszyscy ursynowianie.

– Jak co roku Ursynów wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – wyjaśnia burmistrz Kempa. – W tym roku nasi wolontariusze ursynowscy zorganizowali 8 sztabów, które będą działały na rzecz WOŚP. 28. finał odbędzie się także z dużym przytupem na Ursynowie. I podobnie jak w poprzednich latach Urząd Dzielnicy Ursynów włącza się w kolejny, tym razem 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerze będą realizowali aukcje internetowe, a my przygotowaliśmy aukcje, które będą prowadzone w jednym ze sztabów ursynowskich w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ulicy Kajakowej. Jeśli macie ochotę skorzystać z zaproszenia i wylicytować partię kręgli ze mną, a pamiętajcie, że lubię zwyciężać – to bardzo serdecznie zapraszam Was do licytacji. Kolejna atrakcja, którą dla Was przygotowaliśmy to karnet 'open' podwójny na wszystkie spektakle w ramach Ursynowskiego Kalejdoskopu Kulturalnego. Mam nadzieję, że "Do zobaczenia" podczas uczty miłośników teatru. Także coś, co w ubiegłym roku cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem i zostało wylicytowane za całkiem przyjemną kwotę, która pomogła podopiecznym fundacji Jurka Owsiaka, to zaproszenie na Dni Ursynowa po to, żebyście mogli zapowiedzieć największą gwiazdę Dni. Kto to będzie – jeszcze zobaczymy.

To Wy wybieracie, którego spośród wykonawców chcecie zapowiedzieć z wielkiej sceny, która będzie przygotowana specjalnie na Dni Ursynowa. I na koniec gratka specjalna, czyli możliwość przejażdżki rowerowej ze mną po drogach rowerowych i po pasach rowerowych, które mamy na terenie naszej dzielnicy. To będzie niezapomniane przeżycie. Także ja się zbieram, a z Wami mam nadzieję że do zobaczenia na aukcjach w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej. Siema – kończy spot "po Owsiakowemu" burmistrz Robert Kempa.

Granie ursynowskiej Orkiestry koordynowane jest przez następujących 8 sztabów:

- Sztab nr 5260 – Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów – Kajakowa 12b

- Sztab nr 5102 -  Hufiec ZHP Warszawa Ursynów – ul.ZWM 10

- Sztab nr 4668 – Fundacja „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe” – ul.Rosoła 10

- Sztab nr 2949 – Szkoła Podstawowa nr 330 – ul. Mandarynki 1

- Sztab nr 2578 – Przedszkolne nr 201 Misia Ursynka – ul.Wilczy Dół 4

- Sztab nr 4915   - NSP nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus i NLO im. Roberta Schumana Fundacji Primus – ul. Zoltana Balo 1

- Sztab nr 3098 – Liceum LXIII LO im. Lajosa Kossutha – ul. Hirszfelda 11

- Sztab nr 1777 – Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny – ul. Hawajska 7

Główne imprezy i licytacje odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, gdzie WOŚP grać będzie już po raz trzeci.

W programie:

godz. 12.00  – spektakl dla dzieci „Ucieczka z piórnika” Teatru Czekoladowy Słoń

ok. 13.20  – występy przedszkola nr 79 z ul. Kajakowej 10

ok. godz. 14.00  – występ Szkolnego Chóru ze SP nr 96 oraz SP nr 100

ok. godz. 14.30  – występ uczestników warsztatów Muzyczne Dokowanie

ok. godz. 15.00  – Ursynowski Chór Iuvenis pod batutą Jakuba Kaczmarka

ok. godz. 16.00  – Społeczna Orkiestra

godz. 18.00  – spektakl teatralny „Księżniczka na opak wywrócona”

Finałowi w DOK Ursynów będą towarzyszyć następujące imprezy:

- Otwarty trening pod balonem z trenerami Barca Academy Warszawa – Balon na terenie boiska przy SP 384 w godz. 12-15, więcej szczegółów:  

https://www.facebook.com/events/567254733833989/

- Warsztaty quillingu – sala nr 105 w DOK Ursynów w godz. 12.30-16.00, warsztaty poprowadzi Happy Wings – Małgorzata Bielecka, więcej szczegółów: 

https://www.facebook.com/events/461938318032359/

- Pszczele Bez Słowa – Restauracja ,,BEZ SŁOWA” ul. Fosa 3, przez cały dzień odbędzie się tam wiele atrakcji dla gości, w których tematem przewodnim będzie MIÓD, więcej szczegółów:  https://www.facebook.com/events/995022854215260/

- Dzień Dawcy Szpiku – w godz. 12.30-16.00 w holu głównym DOK Ursynów, będzie można zarejestrować się w bazie DKMS, punkt poprowadzą członkowie KREWKI URSYNÓW – Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów.

Zapowiada się bardzo ciekawie. Rezerwujcie czas, przekłądajcie spotkania i impretzy, przychodźcie na ursynowski 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siema!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA