Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Włamywacz utknął na drzewie

30-03-2019 15:23 | Autor: pol
Zatrzymany przez mokotowskich wywiadowców 32-latek może śmiało mówić o wielkim pechu. Mężczyzna włamał się do jednego z zakładów kosmetycznych na pierwszym piętrze, wybijając szybę w oknie, uszkodził laptopa i drukarkę warte 18.000 zł i uruchomił alarm antywłamaniowy. Spłoszony alarmem, w drodze powrotnej utknął na drzewie, z którego zdjęli go policjanci.

Kilka minut przed godziną 21:00 Łukasz S. wybrał się na włamanie. Dla nabrania odwagi wcześniej pozwolił sobie na kilka głębszych. Po rynnie budynku wspiął się na pierwsze piętro jednego z zakładów kosmetycznych na Mokotowie. Nie szukając innych sposobów, po prostu wybił szybę w oknie, uruchamiając alarm antywłamaniowych. Przy okazji uszkodził laptopa i drukarkę. Kiedy wreszcie dostał się do wewnątrz, zabrał saszetkę, w której znajdowały się trzy próbki kosmetyków wartych najwyższej 100 zł.

Próbując się wydostać z miejsca przestępstwa, otworzył inne okno i przeskoczył na rosnące w pobliżu drzewo. Nie przewidział jednak, że jest na tyle wysokie, że trudno było z niego zejść. Zanim zdecydował się na skok, na miejsce przyjechawszy ochrona budynku i policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego. Mimo oporu mężczyzna został sprowadzony na ziemię.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, a nietrzeźwego podejrzanego przewieźli do policyjnego aresztu. Pomieszczenia, do których się włamał, zostały przekazane właścicielom zakładu, którzy przyjechali na miejsce. Po przeprowadzonych oględzinach policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonej.

Następnego dnia 32-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Tłumaczył się, że wszedł do budynku bo chciał się przespać. Teraz może zostać skazany przez sąd nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA