Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

18°
11°

Wilanów Dell’Arte

23-05-2018 21:33 | Autor: Mirosław Miroński
W Centrum Kultury Wilanów, ul Radosna 11, można obejrzeć niezwykłą wystawę prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego 9.

WTZ to miejsce, w którym chętni mogą rozwijać swoje zainteresowania po zakończeniu terapii. Kontakt z szeroko rozumianą sztuką pozwala im na doskonalenie uzdolnień. Pod okiem instruktora Anny Teśniarz, która prowadzi takie zajęcia z od wielu lat, powstają dzieła mogące wzbudzić podziw u najbardziej wymagających znawców sztuki. Wiele prac śmiało może konkurować z pracami profesjonalistów. Dotyczy to różnych technik, m. in.: malarstwa, tkaniny, ceramiki i grafiki. Osobną kategorię stanowią znakomicie wykonane ozdoby, pomysłowe gadżety, gry, pudełka etc. Prace te są chętnie oglądane i kupowane przez osoby indywidualne i instytucje. Należy podkreślić, że środki ze sprzedaży są przeznaczane na zakup materiałów plastycznych, wykorzystywanych przy tworzeniu następnych prac. Prace można kupować zarówno jako pomoc dla WTZ, a także jako dzieła sztuki, które mogą stać się ozdobą mieszkań, pomieszczeń bursowych, czy jako lokatę kapitału.

W działalność WTZ włącza się wiele osób, które angażują się w promowanie idei terapii przez sztukę, m. in: dyrektor Centrum Kultury Wilanów Robert Woźniak, który udostępnił sale przy Międzypokoleniowym Centrum Edukacji, pani Barbara Skąpska, bez pomocy której i opieki nad wystawą nie mogłaby się ona odbyć oraz Paulina Grabarczyk, Anna Faszczewska, które zechciały pokazać dorobek artystyczny uczestników mieszkańcom Wilanowa.

Warto skorzystać z możliwości nabycia prac. Tym bardziej, że w grę wchodzą niewielkie pieniądze, a dla uczestników WTZ to znaczący zastrzyk finansowy.

Więcej informacji: Anna Teśniarz – kurator wystawy

Tel. 668928909

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.