Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Wilanów Dell’Arte

23-05-2018 21:33 | Autor: Mirosław Miroński
W Centrum Kultury Wilanów, ul Radosna 11, można obejrzeć niezwykłą wystawę prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego 9.

WTZ to miejsce, w którym chętni mogą rozwijać swoje zainteresowania po zakończeniu terapii. Kontakt z szeroko rozumianą sztuką pozwala im na doskonalenie uzdolnień. Pod okiem instruktora Anny Teśniarz, która prowadzi takie zajęcia z od wielu lat, powstają dzieła mogące wzbudzić podziw u najbardziej wymagających znawców sztuki. Wiele prac śmiało może konkurować z pracami profesjonalistów. Dotyczy to różnych technik, m. in.: malarstwa, tkaniny, ceramiki i grafiki. Osobną kategorię stanowią znakomicie wykonane ozdoby, pomysłowe gadżety, gry, pudełka etc. Prace te są chętnie oglądane i kupowane przez osoby indywidualne i instytucje. Należy podkreślić, że środki ze sprzedaży są przeznaczane na zakup materiałów plastycznych, wykorzystywanych przy tworzeniu następnych prac. Prace można kupować zarówno jako pomoc dla WTZ, a także jako dzieła sztuki, które mogą stać się ozdobą mieszkań, pomieszczeń bursowych, czy jako lokatę kapitału.

W działalność WTZ włącza się wiele osób, które angażują się w promowanie idei terapii przez sztukę, m. in: dyrektor Centrum Kultury Wilanów Robert Woźniak, który udostępnił sale przy Międzypokoleniowym Centrum Edukacji, pani Barbara Skąpska, bez pomocy której i opieki nad wystawą nie mogłaby się ona odbyć oraz Paulina Grabarczyk, Anna Faszczewska, które zechciały pokazać dorobek artystyczny uczestników mieszkańcom Wilanowa.

Warto skorzystać z możliwości nabycia prac. Tym bardziej, że w grę wchodzą niewielkie pieniądze, a dla uczestników WTZ to znaczący zastrzyk finansowy.

Więcej informacji: Anna Teśniarz – kurator wystawy

Tel. 668928909

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.