Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wilanów Dell’Arte

23-05-2018 21:33 | Autor: Mirosław Miroński
W Centrum Kultury Wilanów, ul Radosna 11, można obejrzeć niezwykłą wystawę prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego 9.

WTZ to miejsce, w którym chętni mogą rozwijać swoje zainteresowania po zakończeniu terapii. Kontakt z szeroko rozumianą sztuką pozwala im na doskonalenie uzdolnień. Pod okiem instruktora Anny Teśniarz, która prowadzi takie zajęcia z od wielu lat, powstają dzieła mogące wzbudzić podziw u najbardziej wymagających znawców sztuki. Wiele prac śmiało może konkurować z pracami profesjonalistów. Dotyczy to różnych technik, m. in.: malarstwa, tkaniny, ceramiki i grafiki. Osobną kategorię stanowią znakomicie wykonane ozdoby, pomysłowe gadżety, gry, pudełka etc. Prace te są chętnie oglądane i kupowane przez osoby indywidualne i instytucje. Należy podkreślić, że środki ze sprzedaży są przeznaczane na zakup materiałów plastycznych, wykorzystywanych przy tworzeniu następnych prac. Prace można kupować zarówno jako pomoc dla WTZ, a także jako dzieła sztuki, które mogą stać się ozdobą mieszkań, pomieszczeń bursowych, czy jako lokatę kapitału.

W działalność WTZ włącza się wiele osób, które angażują się w promowanie idei terapii przez sztukę, m. in: dyrektor Centrum Kultury Wilanów Robert Woźniak, który udostępnił sale przy Międzypokoleniowym Centrum Edukacji, pani Barbara Skąpska, bez pomocy której i opieki nad wystawą nie mogłaby się ona odbyć oraz Paulina Grabarczyk, Anna Faszczewska, które zechciały pokazać dorobek artystyczny uczestników mieszkańcom Wilanowa.

Warto skorzystać z możliwości nabycia prac. Tym bardziej, że w grę wchodzą niewielkie pieniądze, a dla uczestników WTZ to znaczący zastrzyk finansowy.

Więcej informacji: Anna Teśniarz – kurator wystawy

Tel. 668928909

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA