Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
16°

Wielcy mistrzowie zapraszają!

13-06-2018 12:33 | Autor: red.
Wiceburmistrz Antoni Pomianowski o Biegu Ursynowa.

PASSA: W najbliższą sobotę, 16 czerwca, wystartuje Bieg Ursynowa, który, jak co roku, naprawdę warto polecić entuzjastom zażywania ruchu na świeżym powietrzu...

ANTONI POMIANOWSKI, zastępca burmistrz Ursynowa: Oczywiście, serdecznie zapraszam mieszkańców Ursynowa na największą dzielnicową imprezę sportową i jeden z największych biegów w skali Warszawy. Tegoroczne jego wydanie jest wyjątkowe, ponieważ równocześnie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km a także   Mistrzostwa Polski Masters  w biegu na tym dystansie.

To już 12 edycja biegu, czy cieszy się on wzrastającą popularnością?

Zdecydowanie tak! To wydarzenie nie tylko trwale wpisało się w kalendarz wydarzeń sportowych Ursynowa, ale z roku na rok zyskuje na popularności. Nasz bieg charakteryzuje doskonała atmosfera, świetna organizacja i przede wszystkim bardzo atrakcyjna trasa o długości 5 km, której profil sprzyja szybkiemu bieganiu i biciu rekordów życiowych. Brak wzniesień i podbiegów stanowi z kolei zachętę dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Jest to bieg dla każdego.

Jak można wziąć udział w biegu?

Dla biegaczy przygotowaliśmy w tym roku rekordową liczbę 3000 pakietów startowych. Mamy już prawie 2500 zgłoszeń, więc to ostatnia szansa, aby się zarejestrować! Wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się na Bieg Ursynowa, zapraszam na stronę www.biegursynowa.com. Koszt pakietu startowego, w skład którego wchodzi m. in. koszulka techniczna, to tylko 40 złotych, a w samym biegu mogą brać udział osoby od 12. roku życia. Z opłaty startowej zwolnione są osoby w wieku 65+ – czyli urodzone w roku 1953 lub wcześniej – oraz te z orzeczeniem o niepełnosprawności.  Zresztą warto nadmienić, że w tym roku szczególnie ciekawe jest formuła zaproszenia na Bieg Ursynowa.

Co to za formuła?

Wiedząc, że Bieg Ursynowa jest znany każdemu mieszkańcowi naszej dzielnicy, w tym roku postanowiliśmy przygotować atrakcyjną zachętę do udziału. Na wydarzenie sportowe zapraszają wybitni polscy lekkoatleci, tacy jak Tomasz Majewski, Teresa Sukniewicz, Grażyna Rabsztyn, Jerzy Pietrzyk czy Urszula Kielan. Aby obejrzeć zaproszenia, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej urzędu www.ursynow.pl oraz profilu dzielnicy na portalu społecznościowym Facebook.

W tym roku pojawiła się możliwość wsparcia ursynowskiego hospicjum. Na czym to polega?

Wszyscy wiemy, jak ciężką misję realizuje hospicjum onkologiczne i z jakimi potrzebami finansowymi się to wiąże. Sport jest nierozerwalnie połączony ze zdrowiem, dlatego wszystkim uczestnikom dajemy możliwość wsparcia tej placówki. Każdy, kto w ramach internetowej zbiórki zgromadzi co najmniej 200 złotych, otrzyma pakiet startowy bezpłatnie. Zachęcam do włączania się w tę inicjatywę, już dziś mamy zebrane prawie 20 tys. złotych!

Czy podczas sobotniego biegu czekają nas jakieś niespodzianki?

Świętujemy w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i tegoroczna edycja biegu będzie nawiązywała do tej rocznicy. Biegacze otrzymają białe oraz czerwone koszulki, które doskonale sprawdzą się podczas do kibicowania naszej reprezentacji na mundialu. Zaprosiliśmy wyjątkowego gościa na rozpoczęcie, w jednym ze swoich słynnych samochodów nasz bieg otworzy sam… marszałek Piłsudski!

Bieg Ursynowa to także dodatkowe atrakcje...

Tak, chcieliśmy, aby dla tych którzy nie biegną, to wydarzenie także było atrakcyjne. Dlatego podczas Biegu Ursynowa powstanie Strefa Kibica. To szansa dla wszystkich którzy nie biegną, aby też aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu i wspierać biegaczy w walce o jak najlepszy czas. W strefie znajdzie się tor przeszkód z ćwiczeniami sprawnościowymi, kącik artysty oraz liczne gry i zabawy sprawnościowe. Najmłodsi mieszkańcy ucieszą się zapewne z dmuchanego miasteczka. To jednak nie wszystko. Na młodych sportowców, którzy nie wezmą udziału w biegu, czeka wielobój sprawnościowy, podczas którego będą mogli spróbować swoich sił w ośmiu różnych indywidualnych zadaniach ruchowych, a po zaliczeniu wszystkich, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek. Stacje wieloboju ustawione będą na terenie zieleni przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów i będą dostępne w dniu biegu w godzinach 10.00-15.00.

Czy Pan też weźmie udział w biegu?

Jeśli tylko nie zaskoczy mnie jakaś kontuzja, to jak najbardziej! Choć po kilku treningach już wiem, że wynikiem raczej nie będę się miał co chwalić…

Czego życzy Pan uczestnikom biegu?

Przede wszystkim dobrej zabawy! Oprócz tego świetnych wyników, rekordów i realizacji celów. I rzecz jasna dobrej pogody. Na wypadek upału przygotowaliśmy na trasie kurtynę wodną. Raz jeszcze zapraszam serdecznie do uczestnictwa w 12. Biegu Ursynowa. Do zobaczenia na starcie!

Wróć

Inne artykuły

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.