Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wieczór z Czechowem

20-02-2019 20:52 | Autor: ABU
W niedzielę, ku zadowoleniu licznie przybyłych widzów, okazało się, że scena Teatru Za Dalekiego w Domu Sztuki SMB „Jary”, predestynowana do wystawiania raczej skromnych – dwu, trzyosobowych spektakli bądź monodramów, zazwyczaj współczesnych – udźwignęła przedstawienie z większą obsadą, kostiumowe i oparte na dramaturgii klasyka: Antona Czechowa.

W ciągu półtorej godziny przez scenę tę – w spektaklu Niny Czerkies-Grzelązki „Trzy siostry… Pożegnanie z sadem” – przewinęły się postacie nie tylko z „Trzech sióstr” i „Wiśniowego sadu”, ale również z innych utworów Czechowowskich, np. „Mewy”.

Co więcej, do gry samymi dziełami genialnego rosyjskiego dramaturga i nowelisty dołączono grę postacią ich autora oraz jego stosunku do bohaterów poszczególnych sztuk. Całość spektaklu jawiła się oryginalnie, nie zatracając przy tym specyficznego dla Czechowa spojrzenia na XIX-wieczną rosyjską prowincję oraz znamiennej dla twórczości pisarza mieszaniny melancholii z dramatyzmem, nostalgii z ironią, satyrą i komizmem.

Wyraziste kreacje aktorskie stworzyli w przedstawieniu absolwenci różnych szkół teatralnych. Sfinansowała je z własnych środków Dzielnica Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA