Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Wieczór z Czechowem

20-02-2019 20:52 | Autor: ABU
W niedzielę, ku zadowoleniu licznie przybyłych widzów, okazało się, że scena Teatru Za Dalekiego w Domu Sztuki SMB „Jary”, predestynowana do wystawiania raczej skromnych – dwu, trzyosobowych spektakli bądź monodramów, zazwyczaj współczesnych – udźwignęła przedstawienie z większą obsadą, kostiumowe i oparte na dramaturgii klasyka: Antona Czechowa.

W ciągu półtorej godziny przez scenę tę – w spektaklu Niny Czerkies-Grzelązki „Trzy siostry… Pożegnanie z sadem” – przewinęły się postacie nie tylko z „Trzech sióstr” i „Wiśniowego sadu”, ale również z innych utworów Czechowowskich, np. „Mewy”.

Co więcej, do gry samymi dziełami genialnego rosyjskiego dramaturga i nowelisty dołączono grę postacią ich autora oraz jego stosunku do bohaterów poszczególnych sztuk. Całość spektaklu jawiła się oryginalnie, nie zatracając przy tym specyficznego dla Czechowa spojrzenia na XIX-wieczną rosyjską prowincję oraz znamiennej dla twórczości pisarza mieszaniny melancholii z dramatyzmem, nostalgii z ironią, satyrą i komizmem.

Wyraziste kreacje aktorskie stworzyli w przedstawieniu absolwenci różnych szkół teatralnych. Sfinansowała je z własnych środków Dzielnica Ursynów.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.