Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Więcej miejsc w żłobkach dla warszawskich maluchów

24-06-2020 21:42 | Autor: RK
Zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych żłobkach – Warszawa pozyskała w nim blisko 1 tys. miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze w tym roku. Dotacje na ten cel wyniosą blisko 50 mln zł do 2023 roku.

– Celem Warszawy jest umożliwienie rodzicom małych dzieci powrotu do aktywności zawodowej, dlatego rozwijamy program miejskich bezpłatnych żłobków – nie tylko budujemy i rozbudowujemy warszawskie żłobki, ale też wykupujemy miejsca w prywatnych placówkach. Od września 2020 r. zapewnimy najmłodszym warszawiakom 14,5 tysiąca bezpłatnych miejsc w placówkach publicznych i niepublicznych dotowanych przez miasto – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawy.

W wyniku zakończonego obecnie konkursu Warszawa zapewni opiekę nad dziećmi do lat 3 dla kolejnych 937 maluchów, najwięcej na: Pradze Południe (325 miejsc), Targówku (160 miejsc) oraz Żoliborzu – osiedle Sady Żoliborskie (151) i w Wawrze – osiedle Marysin Wawerski (120 miejsc).

Miejsca, wykupione przez Warszawę w drodze konkursu, będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). We wszystkich tych placówkach, tak jak w żłobkach publicznych i publicznych punktach dziennego opiekuna, opieka jest bezpłatna - rodzic płaci jedynie za wyżywienie dziecka.

Nabór dzieci do żłobków niepublicznych, dofinansowanych przez miasto, jest prowadzony w systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m. st. Warszawy – placówki prywatne, wyłonione w konkursie, są włączane do systemu po podpisaniu przez ich właścicieli umowy z miastem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA