Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wiaty dla rowerów przy metrze

28-12-2020 13:12 | Autor: zdm.waw.pl
Zarząd Dróg Miejskich przy czterech stacjach metra postawił przed Bożym Narodzeniem sześć wiat rowerowych. To zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Jak podróżować szybko, wygodnie i ekologicznie, a jednocześnie dbając o formę fizyczną? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie roweru i metra, a nowe wiaty mogą zachęcić do takiej podróży. Rowerzyści będą mogli zostawić rower pod dachem i metrem pojechać w kierunku centrum a jednoślad poczeka zabezpieczony przed zmienną pogodą.

Projekt ustawienia wiat rowerowych mieszkańcy zgłosili do budżetu obywatelskiego. Zagłosowały za nim 2093 osoby, dzięki czemu został wybrany do realizacji. Prace miały się rozpocząć wiosną przyszłego roku, jednak okazało się, że ZDM może je przeprowadzić znacznie wcześniej. Wiaty staną przy stacjach metra na ursynowskim odcinku M1. Pojawią się w sześciu lokalizacjach, wskazanych przez autora projektu i zaakceptowanych przez ZDM. Konstrukcje stoją już w pięciu miejscach:

– przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,

– przy północno-wschodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,

– przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin,

– przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin,

– przy stacji metra Ursynów na wysokości ul. Wiolinowej 12.

Prace przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Natolin dopiero się rozpoczęły. Po nowym roku pojawią się stojaki. Każda wiata zmieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA