Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Weryfikacja Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok

08-08-2019 16:54 | Autor: red.
Znamy już wyniki weryfikacji warszawskiej partycypacji na 2020 rok. Mieszkańcy Ursynowa będą mieli możliwość wyboru spośród 116 projektów. Oznacza to, że 65% projektów ocenianych merytorycznie, zostało zweryfikowane pozytywnie. Głosowanie w ramach ursynowskiego budżetu obywatelskiego odbędzie się w terminie od 6 do 23 września, a wyniki głosowania poznamy 3 października.

- Cieszę się, że mimo zmian zasad, a także bardzo krótkiego czasu na składanie i weryfikację pomysłów, mieszkańcy tak licznie wzięli udział w budżecie obywatelskim. Na Ursynowie ponownie zgłoszono najwięcej pomysłów spośród wszystkich warszawskich dzielnic i poziomu ogólnomiejskiego. Bardzo dużo projektów dotyczy zielni i zajęć sportowych. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji w czasie wrześniowego głosowania będzie można wybierać prawdopodobnie spośród 116 pomysłów. Nie jest to ostateczna liczba, bowiem projektodawcy negatywnie ocenionych pomysłów mogą do 13 sierpnia złożyć odwołania - mówi Robert Kempa burmistrz Ursynowa.

Ze względu na zakres pomysłów mieszkańców 7 z nich przeniesiono na poziom ogólnomiejski, a 12 zostało wycofanych przez projektodawców na etapie weryfikacji. W wyniku weryfikacji 10 projektów ze względów formalnych oceniono negatywnie (brak list poparcia, niewłaściwa liczba podpisów), 116 dopuszczono do głosowania, a 64 po ocenie formalnej otrzymało wynik negatywny.

- 42 projekty oceniały jednostki miejskie (18 pozytywnie, 24 negatywnie)

- 138 projektów oceniał Urząd Dzielnicy Ursynów ( 98 pozytywnie, 40 negatywnie)

Ze wszystkimi projektami można zapoznać się tutaj: twojbudzet.um.warszawa.pl

Od negatywnie ocenionych projektów projektodawcom przysługuje prawo odwołania - 27 sierpnia 2019 roku poznany ostateczną liczbę projektów dopuszczonych do głosowania, które odbędzie się od 6 do 23 września 2019 roku. Do 27 sierpnia projektodawcy mogą wycofać swój pomysł. Wyniki głosowania poznamy 3 października 2019 roku.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA