Weekend na Mokotowie

13-07-2022 20:59 | Autor: red.
Mimo nie najlepszych prognoz okazało się, że „Szczęśliwa 7 Mokotowska” naprawdę ma szczęście do pogody. Już po raz trzeci amatorzy biegania stanęli na starcie biegu oraz imprezy biegowej dla dzieci pn. „Mokotowska 600-tka Wakacyjna”. W sobotnie przedpołudnie jak zwykle zaczęliśmy od biegów dzieci na dystansie 600 metrów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek. Punktualnie o 11.15 wystartował główny bieg na dystansie 7 km. Ponad 130 uczestniczek i uczestników pomknęło przed siebie, aby przebiec dwie pętle trasy wytyczonej na mokotowskich Siekierkach.

W klasyfikacji open wygrał Michał Ilkiewicz z Karkonosze Running Team z czasem 23:54.10. Najlepszą zawodniczką została Marcelina Paszkowska z czasem 28:54.33. Wśród urzędników wygrał Marcin Lendzion z czasem 27:21.75, który w klasyfikacji łącznej zajął 9 miejsce. Najlepsza urzędniczką została Katarzyna Banasik z czasem 33:27.80, oboje z Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Na wszystkich uczestników czekały na mecie medale oraz słodki poczęstunek. Najlepsza trójka we wszystkich kategoriach zarówno w biegu dzieci, jak i w biegu dorosłych otrzymała pamiątkowe puchary, które wręczył uczestnik biegu, burmistrz Rafał Miastowski.

W sobotę wystartowały koncerty w Parku Dreszera. Dreszer Jazz to jazzowa scena muzyczna działająca w Warszawie od 2010 roku. Wystąpił Old Timers Quintet.

W niedzielę odbyła się uroczysta inauguracja 33. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży zorganizowanej przez mokotowskie Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza. Podczas tygodniowego święta zaplanowano: rozgrywki sportowe w 11 dyscyplinach i 23 konkurencjach – starty indywidualne i grupowe; konkursy artystyczne i wiedzy, przeglądy muzyczne i teatralne, warsztaty linorytu, architektury i muralu i wiele więcej.

W Parku Morskie Oko, przed Pałacem Szustra w niedzielę odbył się drugi koncert z cyklu Letnie Koncerty Promenadowe. Zabrzmiały walce, polki, galopy rodziny Straussów. Zapraszamy w kolejną niedzielę o godz. 12.00!