Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Warsztaty dla szkół w Galerii Działań

06-03-2019 21:27 | Autor: red.
Zaproponowana sytuacja składa się z 8 interaktywnych stanowisk. Każde z nich współtworzy przestrzeń warsztatów, które – zgodnie z podtytułem – będą dotyczyć dwóch wątków: rozmowy o mnie i rozmowy o muzeum. Słowo rozmowa rozumiane jest dosłownie, ale też jako wszelkie formy aktywności pomiędzy zwiedzającymi w różnych językach sztuki.

Przy poszczególnych stanowiskach uczestnicy warsztatów będą: zastanawiać się nad takim problemami jak moje miejsce do marzeń czy ważne dla mnie słowo; spróbują doznania węchowe zamienić na formy wizualne; przeprowadzą rozmowę bez słów; a na koniec skonstruują własną wizję muzeum. W rezultacie podczas zajęć będziemy mogli nie tylko dyskutować o tym, czym jest tradycyjne i nowoczesne muzeum, ale także poznać, jakiego muzeum oczekują uczestnicy zajęć, którzy przez to będą mogli się włączyć w dyskusję m. in. o nowo powstającym muzeum w Sulejówku

Wszystkie te rozważania ułatwi zarówno, twórcza aktywność stanowiąca integralną część każdego stanowiska, jak też obiekty historyczne takie jak m. in. oryginalne nagranie głosu Józefa Piłsudskiego, które dopełnią i uatrakcyjnią przekaz i pozwolą poszerzyć spectrum poszczególnych aktywności.

W ten sposób uczestnicy warsztatów, którzy będą mogli w każdym miejscu ekspozycji przedstawić swój punkt widzenia lub pozostawić przedmiot, w ich opinii wart uwagi, będą mieli okazję rozbudzić w sobie aktywne postawy wobec sztuki i muzeum, by w przyszłości mogli je kształtować, a nie tylko biernie zwiedzać.

Forma i problematyka warsztatów korespondują z międzynarodową wystawą sztuki geometrycznej „Interdiscursive Non – Objective”, która jest równocześnie prezentowana w Galerii.

Warsztaty poprowadzą twórcy projektu „Wielość rzeczywistości” Janusz Byszewski i Beata Nessel Łukasik.

Warsztaty przygotowano we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a zrealizowano dzięki wsparciu Wydziału Kultury m. st. Warszawy dla Dzielnicy Ursynów.

Galeria Działań SMB Imielin, ul. Marco Polo 1, tel. 22  643 65 37

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA