Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Warsztaty dla szkół w Galerii Działań

06-03-2019 21:27 | Autor: red.
Zaproponowana sytuacja składa się z 8 interaktywnych stanowisk. Każde z nich współtworzy przestrzeń warsztatów, które – zgodnie z podtytułem – będą dotyczyć dwóch wątków: rozmowy o mnie i rozmowy o muzeum. Słowo rozmowa rozumiane jest dosłownie, ale też jako wszelkie formy aktywności pomiędzy zwiedzającymi w różnych językach sztuki.

Przy poszczególnych stanowiskach uczestnicy warsztatów będą: zastanawiać się nad takim problemami jak moje miejsce do marzeń czy ważne dla mnie słowo; spróbują doznania węchowe zamienić na formy wizualne; przeprowadzą rozmowę bez słów; a na koniec skonstruują własną wizję muzeum. W rezultacie podczas zajęć będziemy mogli nie tylko dyskutować o tym, czym jest tradycyjne i nowoczesne muzeum, ale także poznać, jakiego muzeum oczekują uczestnicy zajęć, którzy przez to będą mogli się włączyć w dyskusję m. in. o nowo powstającym muzeum w Sulejówku

Wszystkie te rozważania ułatwi zarówno, twórcza aktywność stanowiąca integralną część każdego stanowiska, jak też obiekty historyczne takie jak m. in. oryginalne nagranie głosu Józefa Piłsudskiego, które dopełnią i uatrakcyjnią przekaz i pozwolą poszerzyć spectrum poszczególnych aktywności.

W ten sposób uczestnicy warsztatów, którzy będą mogli w każdym miejscu ekspozycji przedstawić swój punkt widzenia lub pozostawić przedmiot, w ich opinii wart uwagi, będą mieli okazję rozbudzić w sobie aktywne postawy wobec sztuki i muzeum, by w przyszłości mogli je kształtować, a nie tylko biernie zwiedzać.

Forma i problematyka warsztatów korespondują z międzynarodową wystawą sztuki geometrycznej „Interdiscursive Non – Objective”, która jest równocześnie prezentowana w Galerii.

Warsztaty poprowadzą twórcy projektu „Wielość rzeczywistości” Janusz Byszewski i Beata Nessel Łukasik.

Warsztaty przygotowano we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a zrealizowano dzięki wsparciu Wydziału Kultury m. st. Warszawy dla Dzielnicy Ursynów.

Galeria Działań SMB Imielin, ul. Marco Polo 1, tel. 22  643 65 37

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.