Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Warszawiacy doceniają Straż Miejską

07-09-2019 16:32 | Autor: Straż Miejska
Rośnie zadowolenie mieszkańców stolicy z pracy warszawskiej Straży Miejskiej. Zgodnie opublikowanymi w przededniu święta straży miejskich i gminnych wynikami ankiety „Barometr Warszawski”, dobrze naszą pracę ocenia aż 68% mieszkańców Stolicy.

22 lata temu (29 lipca 1997 roku) Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą gminom tworzenie, podległych burmistrzom (lub prezydentom miast) samorządowych formacji mundurowych do ochrony porządku publicznego.

68% zadowolonych z pracy Straży Miejskiej warszawiaków to najlepszy wynik w historii prowadzonego od 2003 roku badania. Co równie ważne, spadła liczba osób nieusatysfakcjonowanych. Już tylko jeden na czterech ankietowanych źle ocenia naszą działalność.

Warszawiacy coraz bezpieczniej czują się w swoim mieście. 92% z nich poziom bezpieczeństwa w Warszawie ocenia jako dobry. Co czwarty z ankietowanych stwierdził, że w ciągu ostatniego roku stolica stała się miastem bardziej bezpiecznym.

Badanie „Barometr Warszawski” po raz pierwszy przeprowadzono w 2003 roku. Od tamtego czasu, wykonywane jest nieprzerwanie, co najmniej 2 razy w roku. Polega na przeprowadzeniu bezpośrednich wywiadów w domu respondenta, z grupą 1100 mieszkańców Warszawy powyżej 15 roku życia. Jak podaje zlecający badanie Urząd m.st. Warszawy, przy tak dobranej próbie błąd pomiaru wynosi (+/-) 3%.​

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA