Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wandal poszukiwany!

15-09-2015 11:10 | Autor: red.
W ostatnich dniach na terenie Parku Sieleckiego, który jest wpisany do rejestru zabytków, doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. Na teren parku nieznany sprawca wyrzucił ogromną ilość odpadów (około 6-8 m3) pochodzących z remontu domu lub mieszkania.

W związku z tym Urząd Dzielnicy Mokotów zawiadomił już o tym przestępstwie Straż Miejską, która poszukuje sprawcy. O pomoc w poszukiwaniach prosimy również świadków zdarzenia, a także osoby, które mają informacje na temat sprawcy lub sprawców tego czynu. Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do Straży Miejskiej pod numer telefonu 986 lub e-mail: komenda@strazmiejska.waw.pl 

Niestety, w ostatnim czasie podrzucanie odpadów komunalnych, pochodzących z gospodarstw domowych, na tereny publiczne jest nagminne. Dotyczy to zarówno odpadów zielonych (z ogródków przydomowych) jak i odpadów nie segregowanych, które są wystawiane w workach na ulicach. W ten sposób, niektórzy próbują zaoszczędzić na opłatach za odbiór odpadów komunalnych, ale za ich działanie płacimy my wszyscy – podatnicy. Środki z budżetu Dzielnicy Mokotów, które można byłoby przeznaczyć na inne cele muszą, bowiem zostać wydane na dodatkowe sprzątanie. Dzielnica Mokotów na usuwanie nielegalnych wysypisk wydaje, co roku kilkaset tysięcy złotych. Jednocześnie przypominamy, że za nielegalne wyrzucanie śmieci na teren publiczny sprawcy może grozić kara nawet do 5 tys. zł.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA