Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wałbrzyska z nowymi chodnikami

28-12-2020 13:20 | Autor: zdm.waw.pl
Poprawiono komfort pieszych na ul. Wałbrzyskiej. Wybudowano chodnik po północnej stronie między ulicami Wróbla a Dominikańską, a istniejący przy cmentarzu wyremontowano. Kierowcy też zyskali – wybudowano zatokę postojową i naprawiono nawierzchnię jezdni.

Dotychczas północna strona ul. Wałbrzyskiej nie była przyjazna niezmotoryzowanym. Chodnika brakowało między ulicami Wróbla a Dominikańską i piesi zmuszeni byli korzystać z trotuaru naprzeciwko. Aby nie było to konieczne, mieszkańcy zgłosili w budżecie obywatelskim odpowiedni projekt, który głosami 333 osób został wybrany do realizacji.

Prace budowlane właśnie się zakończyły. Polegały nie tylko na budowie nowego chodnika. Wzdłuż niego na wysokości cmentarza utworzono zatokę do parkowania na 15 miejsc postojowych, w tym dwie „koperty” dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu bramy cmentarnej wyznaczono nowe przejście dla pieszych, aby pieszym, którzy wcześniej zaparkowali samochód, skrócić drogę do cmentarza.

Drugi element projektu mieszkańców wiązał się z poprawą bezpieczeństwa na ul. Dominikańskiej. W azyle dla pieszych wyposażono dwa przejścia przez tę ulicę – przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską i przy kościele w rejonie skrzyżowania z ul. Niedźwiedzia.

Na tym zmiany się nie skończyły. Przebudowano chodnik po południowej stronie ul. Wałbrzyskiej. Do tej pory na wysokości cmentarza piesi zmuszeni byli iść po nierównym asfalcie, którego nawierzchnię fragmentami uzupełniały stare płyty. Zastąpiono ją nowymi, estetycznymi płytami betonowymi.

Ostatnią częścią zmian na ul. Wałbrzyskiej była wymiana nawierzchni jezdni. Kilkanaście dni temu na odcinku między ulicami Wróbla a Dominikańską położono nowy asfalt. Przy okazji przeprowadzono też prace naprawcze na mokotowskim fragmencie ul. Nowoursynowskiej – między ul. Elsnera a Doliną Służewiecką. Wiązały się z usuwaniem kolein w trzech zatokach przystankowych i na dwóch pasach dojazdowych do skrzyżowania z Doliną Służewiecką na odcinku ok. 80 metrów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA