Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

W trosce o rośliny – mniej koszenia

19-07-2019 14:28 | Autor: red.
Mając świadomość postępujących zmian klimatycznych oraz potrzeby wspomagania bioróżnorodności przyrodniczej, a także akumulowania wody przez rośliny, Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o ograniczeniu koszenia traw na terenie dzielnicy. Częstotliwość koszenia trawników, będących w zarządzie Dzielnicy Ursynów, nie będzie większa niż cztery razy do roku.

- Nasze działania podyktowane są troską o rośliny. Wystąpiłem także do Prezesów Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowych z terenu Ursynowa z prośbą o rozważanie możliwości uwzględnienia ustalonego na terenie dzielnicy standardu utrzymania zieleni, jako dobrej praktyki przy planowanych pracach pielęgnacyjnych na terenie zarządzanym przez spółdzielnie – mówi zastępca burmistrza Bartosz Dominiak.

Biorąc pod uwagę coraz częściej utrzymujące się okresy wysokich temperatur, częstotliwość koszenia uzależniona będzie od rodzaju trawnika oraz panujących warunków pogodowych. Harmonogram prac będzie każdorazowo modyfikowany oraz będzie uwzględniać rezygnację z koszenia trawników w okresach bezdeszczowych.

Zamiana utrzymywania trawników z intensywnie pielęgnowanych na tereny pokryte bardziej zróżnicowaną roślinnością, niesie za sobą także wiele korzyści, takich jak wzbogacenie różnorodności rzadkich roślin i zwierząt na terenie miasta, ograniczenie użycia środków ochrony roślin czy zmienność roślin w czasie różnych pór roku. Nie bez znaczenia jest również fakt ograniczenia hałasu związanego z koszeniem trawników, szczególnie uciążliwym dla naszych mieszkańców w upalne dni, jak również obniżenia kosztów utrzymania terenów zieleni.

Dzielnica Ursynów wystąpiła również do swoich jednostek podległych (m.in. placówek oświatowych) oraz spółdzielni mieszkaniowych z terenu Ursynowa z prośbą o rozważanie możliwości uwzględnienia ustalonego na terenie dzielnicy standardu utrzymania zieleni, jako dobrej praktyki przy planowanych pracach pielęgnacyjnych na terenie zarządzanym przez spółdzielnię.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA