Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

W piątek zaczyna się święto dzielnicy

06-06-2018 22:07 | Autor: red.
Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Jak będą wyglądały tegoroczne Dni Ursynowa?

ŁUKASZ CIOŁKO: To będzie dwudniowe święto – od 8 do 9 czerwca. Tradycyjnie największa impreza plenerowa w naszej dzielnicy odbędzie się w Parku im. Romana Kozłowskiego pod Kopą Cwila oraz na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”. Rozpoczynamy w piątek około godz. 18.00. Koncertowy wieczór otworzy zespół My Own Westelande, czyli laureaci Ursynów Music Fest 2018. Zaraz po nich na scenie pojawi się CLEO. Któż choć raz nie nucił jej przeboju „My Słowianie” czy równie łatwo wpadającej w ucho piosenki „Łowcy Gwiazd”, która jest hitem ostatnich miesięcy. Warto też wspomnieć, że artystce nie jest obca nasza dzielnica – tutaj wiele lat mieszkała i studiowała. To będzie jej premierowy występ na Ursynowie, a po nim około godz. 20.15 na wielką ursynowską scenę wkroczą muzycy z zespołu Afromental, po których możemy spodziewać się wyjątkowo energetycznego koncertu. Pierwszy dzień naszego świętowania zakończymy koncertem IRY, który rozpocznie się ok 21.30. Zespół Artura Gadowskiego dorobił się imponującej liczby przebojów. Trudno się zatem dziwić, że ursynowscy fani od kilku lat głośno domagali się ich koncertu na Dniach Ursynowa.

Drugi dzień rozpocznie się od pikniku, a jakie inne atrakcje czekają mieszkańców?

Piknik rodzinny startuje w sobotę o godzinie 11.00. Mnóstwo atrakcji czeka na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”.  Na małej scenie zobaczymy występy wokalne i taneczne ursynowskich przedszkolaków i uczniów. Przygotowaliśmy strefę rekreacyjną dla dzieci, a w niej będą między innymi plac zabaw, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek, ścianka wspinaczkowa. Dni Ursynowa to okazja do zapoznania się działalnością ursynowskich, choć nie tylko, organizacji i skorzystania z przygotowanych przez nich atrakcji. Wśród nich nie zabraknie instytucji publicznych, fundacji i stowarzyszeń czy klubów sportowych. Nowym elementem jest stoisko edukacyjno–informacyjne Lasów Miejskich, na którym poprzez udział w różnorodnych zabawach będzie można bliżej poznać przyrodę. Będą leśne wykreślanki, krzyżówki, zgadywanki, tabliczki służące do rozpoznawania drzew i zwierząt leśnych, tropy zwierząt leśnych oraz tablice interaktywne z odgłosami lasu. Po raz kolejny swój udział w pikniku zapowiedzieli studenci z Koła Leśników SGGW, których stoisko już w zeszłym roku budziło wielkie zainteresowanie ursynowian. Nasz piknik będzie obfitował w różnorodne propozycje dla duszy i ciała, w tym dla zdrowia. W namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Ursynów będzie można wykonać bezpłatne badania. Znajdzie się miejsce także na mobilne stanowisko dentystyczne Mazowieckiego Centrum Stomatologii, gdzie będzie można wykonać darmowy przegląd zębów. Będzie stoisko  Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w którym przewiduje się możliwość przeprowadzenia bezpłatnych konsultacji oraz wykonania anonimowych  badań „przesiewowych” w kierunku depresji, wypalenia zawodowego, problemów uzależnień.   Tradycyjnie już będzie „Miasteczko Wojskowe” Centrum Operacji Powietrznych, a w nim: ścieżka saperska, pojazd HONKER, wojskowy QUAD, robot minerski czy pokaz broni „Związku Strzeleckiego”. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentuje symulatory dachowania i zderzeń, trenażer czasu reakcji, alkogogle, wybrane elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz warsztaty pierwszej pomocy. Ale opisałem tylko niewielką część ogromu atrakcji, jakie czekają na ursynowian w sobotę pod Kopą Cwila i na Olkówku. Ursynów słynie z niezwykle aktywnych mieszkańców i z tego, że tutaj nie można się nudzić. I nasz piknik będzie tego dobitnym potwierdzeniem.

Co będzie można zjeść w przerwach między poszczególnymi atrakcjami?

W tym roku zapraszamy na prawdziwą ucztę, czyli kiermasz potraw i pyszności. Będzie można skosztować dań kuchni tatarskiej, indyjskiej, wietnamskiej czy arabskiej, nie zabraknie również smakołyków z grilla oraz rzemieślniczych słodkości. Ale to nie wszystko. Dla odwiedzających dostępne będą także stoiska najlepszych lokalnych producentów, którzy oferują gotowe przetwory i produkty oraz rzemieślników artystycznych i twórców rękodzieła. Do tego swoją obecność zapowiedział znany kucharz Robert Sowa, który z kulinarnego TIR-a Prymatu będzie prowadził pokazy i degustacje.

A co urząd przygotował na finał tegorocznych Dni Ursynowa?

Na finał przygotowaliśmy absolutnie przebojowy program. Poza gwiazdami polskiej estrady na Dniach Ursynowa nie zabraknie bardzo mocnego lokalnego akcentu. Ursynowski Chór Iuvenis, składający się głównie z naszych sąsiadów i sąsiadek, rozpocznie sobotnie koncerty swoją niezwykłą propozycją, czyli piosenkami legendarnej Abby, wykonywanymi symfonicznie z towarzyszeniem bandu i orkiestry. To niesamowite, że choć Ursynowski Chór Iuvenis istnieje niespełna trzy lata, to już teraz jest prawdziwą wizytówką Dzielnicy. Dlatego po raz kolejny zobaczymy i usłyszymy go na wielkiej scenie podczas Dni Ursynowa. Potem około godz. 18.15 na scenie pojawi się gwiazda muzyki reggae, czyli charyzmatyczny Mesajah. Następnie ok. godz. 19.30 zespół Lao Che, który w swojej twórczości fenomenalnie łączy rock z folkiem, elektro czy nawet piosenką autorską. A ok. 20.50 rozpocznie się koncert, który będzie zwieńczeniem zarówno drugiego dnia koncertowego jak i całych Dni Ursynowa, czyli występ KULT-u, którego nazwa mówi sama za siebie. Po ich koncercie zapraszam na bardzo efektowny i ostatni akcent naszego święta, czyli pokaz sztucznych ogni. Jestem przekonany, że przygotowaliśmy bardzo bogaty i przede wszystkim różnorodny program zarówno pikniku jak i koncertów, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy podczas Dni Ursynowa 2018!

Dziękujemy za rozmowę.

 

Łukasz Ciołko jest zastępcą burmistrza Ursynowa z ramienia stowarzyszenia PROJEKT URSYNÓW. W zarządzie dzielnicy odpowiada za organizację imprez plenerowych, komunikację z mieszkańcami , kulturę oraz lokale komunalne.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA