Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

21°
8°

W niedzielę quiz z wiedzy o Ursynowie

29-11-2017 21:49 | Autor: red.
Rozmawiamy z wiceburmistrzem Łukaszem Ciołko.

PASSA: Skąd pomysł na quiz wiedzy o Ursynowie ?

ŁUKASZ CIOŁKO: W tym roku świętujemy 40-lecie Ursynowa. Z tej okazji odbyła się m. in. Wielka Parada, najdłuższe w historii Dni Ursynowa z gwiazdorską obsadą (Bajm, T-Love, Kamil Bednarek, Kortez, Golden Life, Feel), dziewięć potańcówek i wiele innych przedsięwzięć kulturalnych, sportowych i integracyjnych. Nasze świętowanie powoli dobiega końca, stąd pomysł na wydarzenie, które będzie swoistym podsumowaniem obchodów jubileuszu 40-lecia Ursynowa. W luźniej atmosferze chcemy sprawdzić wiedzę mieszkańców na temat naszej dzielnicy. Z pewnością będzie to też okazja do odkrycia wielu ciekawostek na temat Ursynowa. A dobrą zabawę gwarantuje osoba prowadzącego, czyli Filipa Chajzera, który do niedawna także był mieszkańcem Ursynowa.

Jaka będzie skala trudności pytań?

Warto podkreślić, że pytania mają formę otwartą.  Prowadzący nie będzie podpowiadał możliwych odpowiedzi. Jest to turniej oparty wyłącznie na wiedzy i refleksie. Wiedza jest potrzeba do udzielania właściwych odpowiedzi, a refleks do wyprzedzenia konkurentów. Pytania mają zróżnicowaną skalę trudności – od naprawdę bardzo prostych po takie, które rzeczywiście mogą sprawić sporo problemów z udzieleniem odpowiedzi. Baza pytań opiera się na geografii i historii Ursynowa, będzie więc chodziło między innymi o postać naszego patrona Juliana Ursyna Niemcewicza. Ale będziemy także sprawdzać wiedzę z samorządu lokalnego, z zakresu lokalnej kultury, sportu, edukacji, ochrony środowiska. Przygotowując się do quizu, warto więc przestudiować mapę Ursynowa czy przejrzeć liczne publikacje na temat naszej dzielnicy. Ale spokojnie, nie jest to konkurs wiedzy akademickiej. Będzie dużo życiowych pytań. Będą pytania oczywiste i nieoczywiste. Trzeba też być szybkim, żeby zgłosić się jako pierwszy i udzielić prawidłowej odpowiedzi. Z sali wyłonimy 32 zawodników, którzy będą rywalizować  w parach, odpowiadając na pytania też na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy. Po kilku rundach poznamy najlepszych – laureatów Quizu.

Kiedy i gdzie odbędzie się Wielki Quiz?

W najbliższą niedzielę, 3 grudnia w Multikinie o godz. 10.30, ale rejestracja startuje o godz. 10.00 przed salą nr 12. Wcześniej nie prowadzimy żadnej rezerwacji. Obowiązuje limit 270 osób, tak więc naprawdę: kto pierwszy ten lepszy.  Serdecznie zapraszam wszystkich śmiałków! Nasz quiz to zabawa przeznaczona dla wszystkich, którzy kochają Ursynów i pełnymi garściami czerpią z jego uroku.

Wróć

Inne artykuły

Pasy rowerowe do wymiany! Minęły 2 lata od kiedy na Ursynowie utworzono na ul. Cynamonowej pierwsze pasy rowerowe. Ten eksperyment miał zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów i jednocześnie ograniczyć ruch samochodowy w dzielnicy. Po ostatniej zimie malowane na jezdni pasy niemal całkowicie się już zatarły, podobnie jak i korzyści, które miały nam ze sobą przynieść.
Czeka nas weekend wyjątkowych atrakcji! Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.
Chcemy wydłużenia godzin pracy urzędu! Jako Otwarty Ursynów, uważamy, że obecna siatka godzinowa pracy Urzędu m. st. Warszawy (w tym oczywiście Urzędu Dzielnicy Ursynów) nie odpowiada oczekiwaniom mieszkańców.
Galeria Komiksu w DOK Ursynów Stworzenie stałej galerii komiksu, na pewno pierwszej na Mazowszu, ale też chyba pierwszej w Polsce, ma na celu popularyzację tego gatunku sztuki wśród wszystkich grup wiekowych, animowanie polskiego środowiska komiksowego, edukację i podnoszenie świadomości warsztatowej komiksu.