Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

W niedzielę quiz z wiedzy o Ursynowie

29-11-2017 21:49 | Autor: red.
Rozmawiamy z wiceburmistrzem Łukaszem Ciołko.

PASSA: Skąd pomysł na quiz wiedzy o Ursynowie ?

ŁUKASZ CIOŁKO: W tym roku świętujemy 40-lecie Ursynowa. Z tej okazji odbyła się m. in. Wielka Parada, najdłuższe w historii Dni Ursynowa z gwiazdorską obsadą (Bajm, T-Love, Kamil Bednarek, Kortez, Golden Life, Feel), dziewięć potańcówek i wiele innych przedsięwzięć kulturalnych, sportowych i integracyjnych. Nasze świętowanie powoli dobiega końca, stąd pomysł na wydarzenie, które będzie swoistym podsumowaniem obchodów jubileuszu 40-lecia Ursynowa. W luźniej atmosferze chcemy sprawdzić wiedzę mieszkańców na temat naszej dzielnicy. Z pewnością będzie to też okazja do odkrycia wielu ciekawostek na temat Ursynowa. A dobrą zabawę gwarantuje osoba prowadzącego, czyli Filipa Chajzera, który do niedawna także był mieszkańcem Ursynowa.

Jaka będzie skala trudności pytań?

Warto podkreślić, że pytania mają formę otwartą.  Prowadzący nie będzie podpowiadał możliwych odpowiedzi. Jest to turniej oparty wyłącznie na wiedzy i refleksie. Wiedza jest potrzeba do udzielania właściwych odpowiedzi, a refleks do wyprzedzenia konkurentów. Pytania mają zróżnicowaną skalę trudności – od naprawdę bardzo prostych po takie, które rzeczywiście mogą sprawić sporo problemów z udzieleniem odpowiedzi. Baza pytań opiera się na geografii i historii Ursynowa, będzie więc chodziło między innymi o postać naszego patrona Juliana Ursyna Niemcewicza. Ale będziemy także sprawdzać wiedzę z samorządu lokalnego, z zakresu lokalnej kultury, sportu, edukacji, ochrony środowiska. Przygotowując się do quizu, warto więc przestudiować mapę Ursynowa czy przejrzeć liczne publikacje na temat naszej dzielnicy. Ale spokojnie, nie jest to konkurs wiedzy akademickiej. Będzie dużo życiowych pytań. Będą pytania oczywiste i nieoczywiste. Trzeba też być szybkim, żeby zgłosić się jako pierwszy i udzielić prawidłowej odpowiedzi. Z sali wyłonimy 32 zawodników, którzy będą rywalizować  w parach, odpowiadając na pytania też na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy. Po kilku rundach poznamy najlepszych – laureatów Quizu.

Kiedy i gdzie odbędzie się Wielki Quiz?

W najbliższą niedzielę, 3 grudnia w Multikinie o godz. 10.30, ale rejestracja startuje o godz. 10.00 przed salą nr 12. Wcześniej nie prowadzimy żadnej rezerwacji. Obowiązuje limit 270 osób, tak więc naprawdę: kto pierwszy ten lepszy.  Serdecznie zapraszam wszystkich śmiałków! Nasz quiz to zabawa przeznaczona dla wszystkich, którzy kochają Ursynów i pełnymi garściami czerpią z jego uroku.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.