Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

W hołdzie ofiarom i świadkom historii

17-06-2020 21:12 | Autor: Mirosław Miroński
14 czerwca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP 8 czerwca 2006 r., w 66. rocznicę przybycia pierwszego transportu 728 Więźniów z Tarnowa do KL Auschwitz.

Pamiętającym o tamtych tragicznych wydarzeniach hołd ofiarom niemieckiego terroru i nielicznym już żyjącym świadkom historii oddały delegacje. Złożono wieńce i zapalono znicze pod Pomnikiem Drzewa Pawiackiego oraz pod tablicami pamiątkowymi na frontowym dziedzińcu Muzeum Więzienia Pawiak.

Organizatorami tegorocznych, skromnych ze względu na pandemię uroczystości są Muzeum Niepodległości w Warszawie, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA