Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

19°
11°

VI Wielka Ursynowska amatorów biegania

13-09-2017 20:46 | Autor: red.
Równo o 10:00 w niedzielę 10 września burmistrz Robert Kempa wystrzelił z pistoletu dając znak trzystu pięćdziesięciu biegaczom by ruszyli na trasę na terenie wyścigów konnych. Pięciokilometrową pętlę najszybsi pokonali w niecałe osiemnaście minut.

Po raz kolejny wiele osób skorzystało z możliwości pobiegnięcia boso. Trasa na to pozwalała. Miękka, zielona trawa lekko zroszona poranną rosą zachęciła wielu do zdjęcia butów.

– Pierwszy raz biegłem po takiej nawierzchni – relacjonuje Tomek. – Fantastyczne doznanie.

Większość osób traktowało bieg jako możliwość aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia. To nie był dla nich wyścig, a możliwość podwyższenia poziomu endorfin w organizmie.

Biegli ojcowie pchający wózeczki, osoby w masce konia, rodzicie z nastoletnimi pociechami – między innymi wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski z synem.

Nie zabrakło oczywiście tych, dla których celem było jak najszybsze pokonanie trasy. W tej grupie znalazł się czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski:

–  Od kilku miesięcy jestem mieszkańcem Ursynowa i biorąc udział w tym biegu, chciałem przedstawić się sąsiadom – ze śmiechem mówił multimedalista olimpijski, który w tych dniach otwiera swój ośrodek treningu sportowego przy Koncertowej. Wielki  mistrz chodu zajął czwarte miejsce w biegu otwartym. Zwycięzca Piotr Tokarski stwierdził krótko.

– Pokonanie Roberta Korzeniowskiego, to wielka satysfakcja i zaszczyt, że mogło się z nim pobiec.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach byli nagradzani przez liczne grono oficjeli. Byli to między innymi: wiceburmistrz Rafał Miastowski, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Włodzimierz Bąkowski, rektor stołecznej AWF Andrzej Mastalerz oraz dwaj wybitni polscy – wspomniany już Robert Korzeniowski oraz Bogusław Mamiński, w 1983 wicemistrz świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Bieg należy uznać za udany. Dopisała pogoda, frekwencja nieco mniej, ale nigdy nie jest idealnie. Tempo narzucone przez czołówkę też było dobre i pozwalało chętnym na próby bicia "życiówek".

Za rok kolejna Wielka Ursynowska, która już na stałe wpisała się w kalendarz sportowy. Organizatorzy zapraszają już dziś!

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.